usb yandı, bitti, kül oldu!

merhaba,

usb flashımı laptopa taktım ve hiçbir şey olmadı. tepki bile vermedi pc, görmedi.:(
başka pclerde de denedim.

geçen gün dosyalama formatını fat32 den ntfs a çevirmiştim ama onla ilgisi olamaz bence. bunun dışında, yine geçen gün ilk kez readyboost özelliğinin usb yi yakabileceğini okumuştum. uzun süredir 4 gb ını readyboost olarak kullanıyordum. acaba o yüzden mi oldu?

bir de geçen gün nefret ettiğim (tümü) hocalarımdan en teknolojiden anlamayan, en mallarından biri bu flashların çok ince olduğunu ve yüzeyinin zarar görebilmesi ihtimali olduğunu söylemişti. ertesi gün bozuldu. nasıl bir şom ağızdır o yaa!!
usb de hakikaten sim kart kadar, elektronik yüzeyini görebilirsiniz i56.tinypic.com .
ama sanmıyorum kabı çok yumuşak ve koruyucu.:( goo.gl

kurtarılabilir mi, ne olabilir nedeni, bilen, fikri olan???

amaç dosyaları kurtarmak mı flash belleği geri kazanmak mı? ayrca uzun süredir derken, bu cihazların bir yazma okuma ömürleri vardır. aklınızda olsun. (markanızın internet sitesini inceleyin)

  • ben smyrna  (19.03.11 15:57:07)