garanti bankasi cinliklerinden anlayanlar bu tarafa

ebay den bir kac sey aldim ufak tefek gelmezse de saglik olsun dedim ama hepsi geldi 10 gunde. aldigim seyler turkiye de 5 kati pahali. saadede gelelim abiler bugun bir acik artirmaya girecegim 20 dolarlik bir urun icin gittim 150 lira olan garanti bankasi sanal kartimdaki onceki alisverislerimden olan borcumu kapattim ve kadina da ozellikle sordum tekrar "bugun alisverise baslayabilirim degil mi" dedim. "evet tabiki hesabinizi sifirladiniz 150 lira limitiniz var" dedi. simdi odeme yapacagim 15 dolar. paypal kredi kartinizin limiti yetersiz diyor ??? adama da mahcup olacagim bu 15 dolari ben neden gonderemiyorum sizce ? sanal kart borcumu kapadim elimde kapi gibi makbuz da var! telefon ediyorum 444 0 333 e kartin asil sahibi arasin diyorlar. annem sehir disinda arayamaz anlamaz etmez. sizce neden bu kelegi yapti garanti bana ?

gerçek kartın limiti dolmuş olabilir mi?

internet şubesinde hesaptan sanal karta para aktarmayı deneseniz?
  • reeper redeemer  (04.03.08 18:03:46)
döviz hesabına bağlı değil galiba sanal kartın. ondan olabilir mi peki?

  • only  (04.03.08 18:05:03)
bankacilik islemlerinden anlamiyorum ki, annem sehir disinda o su an imkansiz yani telefon etsem girip bakamaz. gercek kartin limiti dolmus olamaz onu da gecen hafta 21 lira borcu vardi onu da odedim. sanal kartin borcu kapaitilnca limit tekrar sifirlanmis olmuyor mu ? sadece mantik yurutuyorum tabi olmuyorsa saglik olsun

  • maresalx  (04.03.08 18:13:01)
hayir paypal a verified uyeyim o adimlari atmadim hatta paypal parayi bana geri iade etti bile. ya herife 15 dolar gonderecegim rezil oldum yemin ediyorum. borcum harcim yok odeme yapamiyorum

  • maresalx  (04.03.08 19:19:22)
aglattin beni garanti, telefonu kirdim o oldu

  • maresalx  (04.03.08 20:22:49)
Sanal kartin borcunu ayri olarak odeyemiyorsunuz. Ordaki borclar normal kredi kartiniza ekleniyor. Belki sanal kart ile senkronizasyon ayda bir kere falan saglaniyordur. ama en temiz yolu yapabiliyorsaniz sanal kartin limitini 150den 200e falan cikarin. Internet subesinden yapilabiliniyor bu.

  • badseed  (05.03.08 00:24:10)
Sanal kartın limitini siz belirliyorsunuz.
"Kart işlemleri"nden "sanal kartlarım"a giriyorsunuz. Sonra "limit değişikliği"ne tıklıyorsunuz. Cep telefonunuzun yazılı olduğu sayfa çıkıyor, "devam" diyorsunuz ve cebinize bir mesaj geliyor. Gelen mesajda yazılı olan şifreyi 3 dk (geri sayan bir sayaç var çok gerilimli...) içersinde istenilen sayfada girmeniz gerekiyor. Sonra açılan sayfada ihtiyacınız olan limiti giriyorsunuz. Mesela 15 dolar karşılığı ytl giriyorsunuz (bu arada tavsiyem 5 ytl fazla girmenizdir her ihtimale karşı) ve limitiniz belirlenmiş oluyor.

Ancak şunu unutmayın ki sanal kart limitiniz asıl kart limitinize bağlı. Yani 150 YTL limitiniz kaldıysa, sanal kart limitinizi de en fazla 150 YTL yapabilirsiniz.

Umarım işinize yarar bu bilgiler...

Kolay gelsin...
  • ashortman  (05.03.08 01:34:30)
iyide abiler, neden limiti artirayim ki ben catir catir oduyordum kullandigim limitin borcunu bir sonraki hesap kesim tarihi 21 mart ben adamlara nasil bunu izah edecegim. mantiken parayi odedikce limitin balansa donusmesi lazim. limiti artirmam icin annemle gorusmem lazim kart onun adina o da su an ankara disinda gorevde.

  • maresalx  (05.03.08 11:07:41)
asıl kardın değil, sanal kartın limitini artırman gerekiyor. o da anneni bağlayan bir işlem değil. internet şubesi üzerinden yapman gerekiyor her alışverişten önce.

yani şöyle:
mesela asıl kartının limiti 2000 YTL. sanal kartın limiti her zaman 0 YTL. sen sanal kart kullanacağın zaman sanal kartın limitini yine sanal olarak değiştiriyorsun, kullanacağın kadar(en fazla asıl kart limitin kadar). alışverişini yapıyorsun ve sanal kartın limiti de bitiyor. bir daha kullanıcaksan limiti tekrar değiştiriyorsun. sanal kartı güvenli yapan da zaten budur. limitinin olmaması.

-- bu arada önceki cevabımda yazdıklarımı adım adım uygula. olacak göreceksin. ama güvenlik şifresi annenin telefonuna gelebilir. onu da arayıp istersin artık.--

kolay gelsin.
  • ashortman  (05.03.08 11:35:59)
garanti bankasi yaptigim iki odemeyi de beceriksizligi sayesinde sanal karta degil annemin hesabina yatirmis bugun gititigmde de "alalal nasil olur hayret ??" diye tepki verdiler

sonuc itibariyle garanti bankasi borcum limite geldiginde odeme yaptigimda kabul etmiyor. git 2 hafta sonra ekstre gelince gel ode diyor. ben de ebay deki adama bizim banka sistemimiz boyle ozurlu kusra bakma baska bir kredi kartiyla paypal dan parani yollayacagim dedim. olaydan hemen sonra karsida is bankasi vardi ve onlara durumu anlattigimda kahkaha ile gulduler. evet aynen boyle oldu "hic olur mu oyle sey efendim durun bir cay icin biz form getirelim" dediler formu doldurdum "iste universiteli" diye limitini kendim ayarlayabilecegim bir kart verdiler ve harcama yaptikca istedigim kadar, istedigim zaman odeyebilecegim. derin bir oh cekip eve geldim. garanti bankasinin bu anlamsiz tutumu ve sacma kurallari ile resmen elim kolum baglandi. 444 0 333 lu hatti arayip durumu anlattigimda da lafimi kesip beni azarladilar. siz mi ben mi bu isi bilyoruz bi susun beni dinleyin dedi gorevli. ben sadece bu limiti gunu gelmeden odeyebilir miyim demistim. ayrica ashortman canim benim, ben neden limiti artirayim amacim zaten limiti artirmadan borcumu odeyip alisverise devam etmek. limitin amaci hem kullanciiyi hem de yabancilari frenlemek degil mi ? limit artirmak cozum degil ekstra yuk getirir kanaatindeyim. bir daha asla onunden bile gecmem garantinin.
  • maresalx  (05.03.08 18:27:58)
"garanti bankasının adamı mısın ...!" diyedeksin beki ama... ben bu sanal kart olayını haddinden fazla kullanıp hiç bir arıza yaşamadığımdan bu kadar konuştum...

bu arada bahsettiğim şey limit artırmak değil; zaten sanal olan sanal kartın kendisi gibi sanal olan limitini "belirlemek" idi... kullandıktan sonra tekrar tekrar belirlenen, limiti asıl karttan yiyen bir durum bu...

neyse artık geçmiş olsun.. iş bankasıyla mutluluklar diliyorum sana.. umarım sorusuz bir birlikteliğiniz olur :) ki iş bankasının hastasıyımdır, internet şubesi çekilişten laptop kazandırdı bana :D
(bkz: gereksiz ayrıntı)
  • ashortman  (05.03.08 21:00:44)