karar anı - canon 450D / Sony Nex 3 (ya da ne)

evet soru başlıkta
3 gün içerisinde alınacak makine hangisi olmalı? 450D mi Sony Nex 3 mü?

örnek bir karşılaştırma sayfası:
(git: www.camera-catalog.com)

arkadaşlar biri bana açıklasın nedir bu duyurudaki 450d 500d ve 550d merakı tamam 550d'nın gideri varda digerleri oyuncaktan az hallice makinalar çok popüler diyemi nedir mp sayısı mı nedir anlatsın birisi hiç bir atraksyonu olmayan 350d ile aynı makinalar yemişim temizleme mekanizmasını mp aynı arkadaşım onlar.
hiç birisi paran rahat rahat yeter git bir canon eos 30d veya 40d al kafan rahat olsun
nex 3 güzel bir makina lakin lens sıkıntısı ve 2.el piyasasının olmamsından çok kaybediyor ondan ona yaklaşmaman dilegiyle.
son not: o makinaya 2.elinde 1000lira para verip üstüne üstün hala üzerinde 18-55 lens kullanan arakdaşlara sesleniyorum makinanız hiç bir işe yaramıyor o 1000 lirayı çöpe atmaktan başka birşey yapmıyorsunuz.
  • exodia  (16.03.11 19:50:03)
kisa bu dediklerimin seninle alakası yok bilgine
dedigim gibi 30d yada bütçen yeterse 40d al ölene kadar kullan :) 30d yanında 28-200 tamron yada 50mm 1.8 lensle can olur ciger olur çok canlar yakar.

  • exodia  (16.03.11 19:51:10)
üzerime alınmadım. daha önceki duyurudan gelen öneriler sonucunda 450d mantıklı gelmişti şimdi bide sony çıktı.

bütçe 1000 tl ye kadardı ancak gördüğüm kadarıyla 1200 falanda verilebilir. bu bütçe için uygun makine tavsiyesi varsa çok iyi olur tabi
  • kisa  (16.03.11 20:11:00)
@kisa şimdi az önce yazdıgımı tekrarlıyorum eger 18-55 lensle kullanacaksan sürekli makinayı 600d almanla 350d alman arasında bir fark yok. çekim kalitesini etkileyen faktörleri sıralarsak
göz-lens-makina (tabi araya ışık falanda giriyor) eger diyorsan ben makinayı alayim satmam v.s XXD serisi bir makina almanı öneririm eger satacagım ben aynı şeyi sürekli kullanmayı sevmem dersen al 450d yi ama önerim bütçen 1200 lira ise 900 liralık bir body ne bileyim 28-200 lens alman.
gelelim benim önerime bütçeni göz önüne alırsak 1200liraya çok hoş şeyler alabilirsin.
canon eos 30d body
www.sahibinden.com
ve 18-200 lens tamron
www.sahibinden.com
güzel bir set olur ve seni uzun süre masraf yapmadan götürür.
yada 28-300 lens
www.sahibinden.com
ayrıca bu lenslerin macro özelligi var çok süper başarılı olmasada. ve bunla ay fotografı çekebilirsin img229.imageshack.us bunun gibi. benim önerim bunlar olur.
  • exodia  (16.03.11 20:24:28)
exodia çok haklı
ben de zamanında 450 yerine 20d aldım, çok mutluyum.
50 mm (her halde en çok 200 liradır.) ile çok güzel şeyler yaptım; çok eğlendim.
exodia'nın dediği gibi muhtemelen bir Mark 1 alana kadar da beni idare edecek, satmayı da asla düşünmüyorum.
exodia'nın gönderdiği linkteki makinalar gerçekten iyi.
kısaca
(bkz: adam haklı beyler) :)
  • mhm  (16.03.11 21:00:16)
20d candır biraz eski olsada makinaların kralıdır. kimse almasın diye kimseye önermiyorum :)

  • exodia  (16.03.11 21:56:45)
exodia, bana 20d ile 50d arasındaki farkı söyle.
daha sonra 500d ile 50d arasındaki farkları?

  • radikalherif  (16.03.11 23:10:10)