tren gorevlilerinin elindeki zimbirti nasil temizlenir ?

adini tam olarak bilmiyorum bugun bit pazarindan 2.5 liraya ekte fotografi olan aleti aldim. hani tren gorevlilerinin elinde olur ustudne dur gec yazar icindeki elektronik duzenek cok temiz gorunuyor ama disi inanilmaz pis. aleti cizmeden bozmadan neyle temizleyebilirim. islak bez yapsam camur olacak gibi geliyor. bu aletin adi nedir bir de nasil temizlenir bir fikri olan var mi ?

önce güzelce kuru bir bezle tozlarını al. gerekirse elektrikli süpürge ile tozlarını al. Sonra hafifçe ıslak bir mendille sil ve kurumasını bekle. Kuruduktan sonra pas sökücü sık ve üzerindeki pas ve kir olduğu gibi akacaktır. Dilediğin gibi kurula. Sonrasında bir güzel metal parlatıcı tertemiz olacaktır:)

  • alkolik imam  (03.03.08 21:12:44)
ilgileniyorsan bende tren kapısı kolu var bi tane
kapıyı açarken elimde kalmıştı acelem vardı çantama attıydım kaldı oyle

  • kolpazan  (03.03.08 21:41:46)
(bkz: wd40) her derde deva

  • marcelorios  (03.03.08 22:03:31)
elimde toyota'nin urettigi wd40'dan daha saglam bir pas cozucu var benim anlamadigim bunu nereye uygulayacagim aletin %90 i plastik :) pislikleri capaklari cikartir mi pas cozucu ? (plastik ustundeki)

  • maresalx  (03.03.08 22:45:13)
plastikse bulasık deterjanı en kısa yol. cif gibi puturlu temizliyicilerden kaçın.

  • demirer  (04.03.08 22:23:04)