rar ile dosya nasıl sıkıştırılır?

sayın kompüter kurtları;
şimdi bir dosyam var 19,2 mb boyutunda. bu dosyayı az yer kaplasın diye rar ile sıkıştırmaya çalışıyorum. dosyaya sağ tıklayıp "add to archive" seçerek yapmaya çalışıyorum. fakaaat ortaya çıkan .rar uzantılı öge yine 19,2 mb boyutunda.
ne yapayımda bu dosya daha küçük bir boyuta gelsin?

zaten sıkıştırılmış dosyaysa daha fazla sıkıştıramazsın.

  • sutlu nescafe  (14.03.11 11:43:24)
sıkıştırırken best'i seçin.

  • xenophobe  (14.03.11 11:43:56)
bir de her dosya öyle hayvan gibi sıkışmaz.

  • hikaye mesture  (14.03.11 11:54:24)
jpg mp3 ve avi gibi zaten sıkıştırılmış dosyalarda pek bi sonuç alamazsın.
txt word gibi metin dosyalarında %80 e kadar sonuç verir.

  • silinen üye  (14.03.11 11:57:46)
parçalar halinde rarla panpa. hani flasha falan sığmıyordur ya da mail atacaksan falan. part part bakarsın işine.

  • ronaldo17  (14.03.11 11:58:00)
olmuyor. best'i seçerek denedim olmadı.
sıkıştırmaya çalıştığım dosyada 10 adet .jpg uzantılı fotoğraf var ve e-mail ile göndermem gerekiyor.
sıkıştırmadan önce: 19,2 MB (20.208.684 bayt)
sıkştırdıktan sonra: 19,2 MB (20.187.305 bayt)
sanırım bu rar bizi fena kekliyor sıkıştırıyom ediyom diye.
  • akks  (14.03.11 11:58:49)
jpg değil de bmp olsaydı işler değişecekti.

  • sutlu nescafe  (14.03.11 12:03:09)
office 2010 varsa bilgisayarında resme sağ tıkla, office 2010 ile açmayı seç. veya başlat>microsoft office> microsoft office 2010 araçları> microsoft office picture manager'ı aç. küçültmek istediğin resmi bul, resmi düzenle seçeneğini seç (sağ tıkla açılan menüde olabilir) "resimleri sıkıştır" seçeneği ile resmin dosya boyutunu küçült.

  • locco  (14.03.11 12:11:03)
JPEG sıkıştıramazsın rarla. Photo resizer programları var onlarla fotoprafların kendisini küçültmeyi dene ya da fotoğrafı paintle aç farklı kaydet de tekrar kaydet de; 2 mb lık fotoğrafı en az 1 mb yaparsın; ancak adam gibi en mantıklı sonuç resize etmek.

  • here we go  (14.03.11 12:14:07)
resim resize etmek için en pratiği irfanview kullanmak bence. bu arada resmin boyutlarıı değiştirince tabi çözünürlükten kayıp oluyor. ama profesyonel bi iş için değilse sorun olmaz.

rar'a alternatif sıkıştırma için 7zip ideal, farklı formatlarda sıkıştırma yapabilir, partlara ayırabilirsin. sfx felan yapabilirsin artık ihtiyaca göre. ama jpeg sıkışmaz gene de.
  • lunatixx  (14.03.11 12:44:25)
KGB Archiver kullan.
www.softpedia.com

  • ben smyrna  (14.03.11 15:07:43)