erzurum?

kısa erzurum seyahatim öncesi sorularımla karşınızdayım:

1.merkezde en iyi cağ kebabı yapan yer neresidir?
2.merkezde ve oltu'da yerler kuru mu şu anda? kar var mı?
3.buraya da erzurum'la ilgili aklınıza gelen herhangi bir tavsiye varsa yazın lütfen.

şu an kar var ama yağış yok. en iyi cağ gelgör diyorlar ama ben hala cağ kebabını tadamadım bile. erzurum daha çok gelişmeli burası doğunun paris değil

  • platoniclover  (13.03.11 20:20:31)
cağ için gelgör iyidir.

  • over and over  (13.03.11 21:33:42)
tavsiyeyi kendimle ilgili olarak istemiştim ama teşekkürler, güzel bir cevap olmuş ((:

  • weeping guitar  (13.03.11 21:54:00)
buraya gittiğinizde tabii olarak cağ kebabı yemek isteyeceksiniz, fakat tüm öğünleri cağ kebapla geçirecek değilsiniz,gerçi kısa bir seyahat demişsiniz ama ben alternatif olarak bi mekan söliyim size,
çifte mineralerin yakınlarında tebrizkapı taraflarında kime sorsanız gösterecekleri emir şeyh et lokantası mutlaka gidin, odun ateşinde köfte yiyin.köpüklü ayranı da harikadır.değil erzurum,bir çok yerde o kadar güzelini yeme fırsatını bir daha yakalayamayabilirsiniz.
oltu'yu ne için sorduğunuzu anlamadım,kısa seyahat için öncelikli tercih edilecek mesafe kısalığında değil çünkü.
arzen'de dünya mutfağından istediklerinizi bulabilirsiniz.
erzurum'a gidip erzurum ağzını duymadan gelmeyin,
muratpaşa taraflarında bi çay ocağına gidin,soba sıcağı ve çıtıltısında yaslanın arkanıza,karadut çayı söyleyin ve yaşlı amcaların muhabbetine kulak kabartın,şanslıysanız dışarda kar da varsa,huzuru yeniden tanımlarsınız.
onun haricinde klasik olacak tavsiyelere girmiyorum,google'a yazsanız çıkar zaten gezilecek yerleri.
  • kamu guzel kisisi  (14.03.11 10:16:17)
oltu'da sabah uzamamasını ümit ettiğim bir işim var, onu hallettikten sonra dönüp akşam 21-22'ye kadar merkezde olacağım. çok güzel anlatmışsınız, söylediğiniz yerlere gidecek vakit bulurum umarım (:

  • weeping guitar  (14.03.11 12:27:21)