resimden yazı alma programı

merhaba,

google da aradım karşıma ilk ve en çok çıkan abbyy finereader oldu. şu an indiriyorum.
kullanımı çok kolay bir şeye benziyor. sorum verimi hakkında. kitaptan taranan sayfaların resminden yazı alacağım. bu program iyi midir? aynı basitlikte ama belirgin derecede daha fazla verim alabileceğim program var mı bildiğiniz?

teşekkürler.

en bilinen ve en iyi sonuc vereni abbyy.

kullanimi cok kolay. zaten turkce dil destegi de var. ilk ekran geldiginde resim dosyasindan word diyorsunuz o zaten bir sure sonra size veriyor.

sayet fontlar bozuk degil ve taramalar iyiyse neredeyse 0 hatayla sonuc verir.
  • entrapmen  (13.03.11 00:26:23)
el yazımı bile çeviriyor namussuz. ben okuyamıyorum kendi yazımı bu okuyor.

  • mr fusion  (13.03.11 02:14:59)
abby finereader yunan alfabesi ve özel karakterler içeren resimlerde insanı deli ediyor, onun dışında oldukça başarılı, başka bir program arama bence. Şimdi aramaya üşendim ama bir site ocr programlarına test yapmıştı, abby açık ara önde görünüyordu.

  • kimlanbu  (13.03.11 18:01:01)