Lufthansa online booking problemi

Yardimsever eksi duyuru ahalisi,

Onumuzdeki ay icin Paris-Izmir gidis donus bileti ariyorum ve az once Lufthansa'dan fiyatlara bakarken enteresan bir sey ile karsilastim.

Ilk olarak siteye girdigimde sistem kendiliginden ulkemi ABD olarak almis ve 250$ a gidis donus fiyati verdi ki 180€ civari yapar. Ben de fiyati cok uygun buldugumdan almaya kalktim, odeme kismina gelirken ulkemi sorunca Fransa'yi tercih ettim. Bunun uzerine onceki secimimi iptal etti, bileti yeniden ayarlamak zorunda kaldim ve verdigi fiyat 289€ idi. Sonra merak ettigimden adresimi Turkiye verip baktim bu sefer de 230€ cikti.

Simdi benim adresim Fransa lakin bileti alirken adresimi ABD gosterip 180€ ya bu isi halletsem ne kaybederim? Baska havayollarinda boyle bir sey ile karsilasmadim, Lufthansa ile de ilk kez ucacagim o yuzden neden boyle ciddi fiyat farkliliklariyla karsilastigimi anlayamadim. Ne yapmaliyim?

Simdiden tesekkurler.

vergiler. sıkıntı çıkabilir. açıklama olarak söyleyebileceğim tek şey vergi. sizin adınıza o ülkeye göre fatura kesiliyor (siz bunu görmeseniz de) vergi de aldığınız ülkeye göre değişiyor doğal olarak.

  • ben smyrna  (12.03.11 11:50:44)
bence vergilerden değil, servis ücreti farkı olabilir.

bence o bileti al, sonra lufthansa'yı arayıp biletini teyit ettir.
  • desdinova  (12.03.11 11:53:52)
amerikada iki eyalet arasında bile vergiler nedeni ile fiyatlar değişiyor. o yüzden aklıma bu geliyor. bence önce türkiye'yi ara sor. (sen türksün dimi desinler diye türkiye diyorum. fransayı ararsan canını sıkarlar bence)

  • ben smyrna  (12.03.11 12:04:54)
kredi kartıyla ödeyeceksin sonuçta, muhtemelen kredi kartı numaranı girdiğinde türkiye'den olduğunu anlayacaktır.

  • roket adam  (12.03.11 20:50:36)