kartal'da ev sorunu

merhaba sevgili duyuru sakinleri;

samandıra'da işe başladım, kendime barınacak bir yer bulmam lazım ama samandıra ev tutmak için pek sarmadı beni, ıssız geldi. ben de yakın bir merkez olarak kartal'da ev tutmayı düşünüyorum. ancak yıllardır beşiktaş'ta yaşamış olan ben kartal'da nerelerde yaşanır, hangi mahalleler iyidir güzeldir bilmiyorum, o yüzden emlak sitelerinden bile ev bakamıyorum. bu ön girizgahtan sonra;

1- kartal banliyö durağına ve sahile yakın merkeze(kadıköy, taksim, beşiktaş) ulaşmakta sorun çekmeyeceğim, bekar bir adamın çok yadırganmayacağı bir muhit aramaktayım. nereleri tavsiye ederseniz sevgili kartal uzmanları?

2- kartal'dan samandıra'ya ulaşımın max 20 dk olduğunu söylediler bana ama kendim tecrübe etmedim doğru mudur?

3- 2. alternatif olarak da kadıköy'ü düşünüyorum, burdan gidiş gelişi tecrübe ettim makul bir sürede varıyorum 30dk gibi. onun için kadıköy'ü de ne kadar az çok bilsem de iskele durağına yakın yerlerin semt olarak adını bilmiyorum pek, bu konuda da tavsiyeler olursa çok sevinirim...

samandıraya gidip geleceksen senin için en uygun yer spor caddesi (kartal köprüsünden kartal merkeze inen cadde) kartal stadı, ahmet şimşek koleji etrafı olabilir. hem merkezin içinde hem de bahsettiğim caddeyi dümdüz yukarı doğru takip ederek özel aracın varsa 20 dk da varabilirsin. bahsettiğim yerler karlıktepe, çavuşoğlu mahalleleri.

  • kapi  (10.03.11 22:54:55)
kadıköy'den samandıra baya bir mesafe ama kartal'a 10 basar yaşamak için.
yolu gözüne kestiriyorsan kadıköyde ev tut.

  • darknum  (10.03.11 23:26:29)