Windows 98 oyunları ve ağ bağlantısı

Annemin benim bilgisayarım ve kardeşimin bilgisayarındaki Zuma zulmünden kurtulmak için 1997 yılından kalma fosilleşmiş bilgisayarı yeniden kurdum. Bilgisayarın özellikleri (utanarak):

- Windows 98 işletim sistemi
- Pentium 100 işlemci
- 96 MB bellek
- 1 MB ekran kartı
- 4 GB sabit disk

Ethernet ve USB kartı eklemesiyle biraz adam olsa da bariz bir şekilde görüldüğü gibi bilgisayar Zuma oynatmaktan epey uzak. Şimdi sorunlar:

1) Ben bu bilgisayarda Zuma benzeri eski hangi oyunları oynatırım? Yarış, FPS, RTS falan istemiyorum; annemin oynayabileceği basitlikte küçük oyuncuklar arıyorum(shareware, freeware gibi). Zuma tarzı olursa güzel olur. Ayrıca nereden bulurum?

2) Bilgisayarım olabilecek tüm güncellemelerini yaptım. Ağ bağlantısı, dosya ve yazıcı paylaşımını da hallettim ama bi türlü Windows 2000, Xp, Vista'da görev çubuğunda görünen Ağ Bağlantısı simgesini bulamadım. Nereden ayarlanıyor ya da Windows 98'de öyle bir şey yok mu?

3)Görev çubuğundaki "Zamanlanmış Görevler" (Scheduled Tasks) simgesini bi türlü kaldıramadım. Duraklatılabiliyor ama kaldırılamıyor. Bu programı yoketmenin; en azından görev çubuğundan kaldırmanın bir yolu yok mudur?

Durumlar ve sorular bunlar. Windows 98'den anlayan tecrübeli arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Volfied ve Super Mario'nun uygun bi versiyonu oynanabilir sanırım. Bir de şu var çok güzel;

(bkz: blobby volley)

bilmiyorum oynanabilir mi.
  • colonizer  (01.03.08 13:08:57)
98'de ağ bağlantısı simgesi yok..

windows 95 cd'lerinde verilen HOVER diye bi oyun vardı.. o keyif verir bak.. bomberman oynasın, bi emulator indir, ordan seçsin seçsin oynasın..

allah o zuma'nında belasını versin !
  • os  (01.03.08 16:53:46)
win98'de network protokollerini kendin aktive ediyorsun, ondan sonra network aktif hale geliyor.

  • sourlemonade  (01.03.08 19:28:00)
msconfig de başlangıç programlarında schedregbilmemne.exe gibi bişey olmalı onun seçmeyince bir daha gelmez o sinir simge

  • joe feyzullah  (01.03.08 22:07:15)