Bavul Satın Alma

Merhabalar,

Yakında yurtdışında çalışmaya gidiceğim için, hani şöyle kocaman bir bavul alayım diyorum kendime ancak nereden alınacağını bilemedim. Istanbul'dayım ama gidip de Deriden gibi ne bileyim desa gibi yerlere fazladan para vermek yerine eminim ki bunların toplu olduğu bir çarşı mağaza bişey vardır.

Nasıl ki istanbulda bisiklet almak istediğiniz zaman akla sirkeci, haşimişcan geçidi; altın, bilezik kolye denince kapalı çarşı gelirse. Bunun gibi bavul almak istiyorum denince akla gelen biryer yok mudur?

Metroya git orda kesin vardır. Ya da alışveriş merkezlerinde olur.
Ya da markafoniyi takip et, orada da çıkabilir.

  • safepassage  (09.03.11 13:19:28)
kaliteli bir şey istemiyorsanız mahmutpaşayı gezin derim (pazarlık yapın)

  • superb  (09.03.11 13:24:18)
Yurtdışı çalışma dediğine göre yüklüce eşya ile gideceksin. O yüzden kumaş bir bavul alman kilo haddi açısından faydalı olur, zira hard-cover bavulların boş halleri bile 4-5 kg geliyor.

  • cakabo  (09.03.11 13:30:23)
Aslında kaliteli birşey istiyorum. Zira bu tip şeyler bir kere alınır.

Şimdi bir araştırma yaptım ufaktan, Desa Samsonite satıyormuş, onun outlet mağazasına gideceğim.
  • aboutablank  (09.03.11 13:30:58)
@cakabo, aynen ben de öyle düşünüyorum.
20 aylık kontrat ilk etapta. Ondan yazlık kışlık ne varsa doldurup öyle gideceğim.

  • aboutablank  (09.03.11 13:32:04)
ağır bi bavul alma bence. samsonite ın falan boşken bile eşek ölüsü gibi olan bavulları var.

  • mahnita  (09.03.11 13:40:52)
hard case olmayacak zaten, ama mümkün olduğunca büyük olsun istiyorum.. 80 cm'lik bir soft case buldum, sanırım daha büyüğü yok soft'ların. 85 cm hard case var ancak onlar da eşşek ölüsü gibi olur eminim...

  • aboutablank  (09.03.11 13:56:48)
Bence de hard case olmasın ve mutlaka 4 tekerlekli olsun, iki değil, çok daha pratik. Son mesajı okumadan bunları da yazmıştım ama anlamı kalmamış pek. Carrefour, Metro gibi yerlerde vardır, en kaliteli bavullar bile iki üç seferde orasından burasından patlıyor zaten, bence de çok para vermeyin.

  • hair freak  (09.03.11 14:47:49)
(bkz: mercan yokuşu )da hayvani büyüklükte olanları çok uzuca bulabilirsin. pazarlıkla tabi.

  • mr fusion  (09.03.11 16:42:00)
metroda var ben yurtdışına giderken oradan almımştım 200 liraya 8 yıl garantili çok büyük içine 45 kilo kıyafet sığdırdığımı bilirim net tavsiye ederim

  • mirac  (09.03.11 20:50:16)
bu arada cogu havayolunda ikinci bavula ucret odendigini ve kilo kisitlamasi oldugunu bilin. havayolu sitelerinden ogrenebilirsiniz. yani battal boy alsaniz da fazladan almis olabilirsiniz

  • leyla3  (10.03.11 00:15:20)
herkese tabsiyeleri için çok teşekkür ederim, alırken herkesin görüşlerini göz önünde bulunduracağım.

  • aboutablank  (10.03.11 10:48:47)