uyurken ayağıma kramp girdi

uyurken ayağıma kramp girdi hayal meyal hatırlıyorum. şimdi basamıyorum ayağımın üstüne hala girik gibi. yetişin lan:( napıyım ben?

bu saatte uyursan olur.

  • mrbmrb  (08.03.11 17:28:34)
- toplu igne
- parmaklari tutup geriye dogru gerdirme

  • ucan sincap  (08.03.11 17:31:15)
açamıyorum ki bacağımı belli bir açıdan fazla. nasıl basayım üstüne?

  • sarper361  (08.03.11 17:35:34)
yürü.

  • ben smyrna  (08.03.11 17:36:43)
O acıyı bilirim. Yürümek çözüm falan değil, çünkü yürüyemezsin. Benim tavsiyem, kramp giren bölgeyi ov ve fazla hareket ettirme o bacağını. Bir süre sonra azalır, yürüyebilir hale gelirsin.
Bir de, azıcık hareket et, genel olarak yani. Muhtemelen "çok" fazla hareketsizlikten falan oluyor o. Ben spora başlamıştım o olduğu zamanlarda, dengeli besleniyordum. Sonra uykuda kramp şeysi geçti.

  • sesee  (08.03.11 17:43:12)
baldırındaysa ve yalnız değilsen biri baş parmağını çeksin biraz.

  • kediebesi  (08.03.11 17:54:30)
hocam aynı sorun için işe yarayan alternatif bir tedavi yöntemi olarak, kramp giren bölgeden bir adet ya da bir tutam kıl koparmak işe yarıyordu yanlış hatırlamıyorsam, yine de deterjanlardaki gibi diyeyim bacağın görünmeyen bir bölgesinde deneyiniz :D

  • Tulga  (08.03.11 18:00:25)
kasın kasıldığu yönün aksine gerdiriyorum ben.
ama dikkat et yırtma adeleni

  • sli  (09.03.11 10:44:04)