Yuksek Lisans

Bu is en kisa zamanda en az paraya nasil yapilir? hangi donemlerde kayit olunur? maden muhendisligini bitirdim. Isletme veya muhendislik alanlarinda yapmak istiyorum. ama oyle 2 sene devam edemem. tezsiz yuksek lisans mi oluyor benim dedigim? Bana bi el atin...

bildiğim kadarıyla sakarya üniversitesinde e-MBA programı var, dersler internet üzerinden, sadece sınavlara gidilmesi gerekiyor, genelde haftasonları oluyor demişlerdi, fiyat olarak da diğer MBA lere göre daha uygun.

  • light beam  (28.02.08 13:06:49)
Öncelikle tezsiz olacaksa tez kredisi kadar ders alman gerekir bu da o derslere girmeni gerektirdiğinden süreyi uzatır.

Esnek zamanlı İşletme Yüksek Lisans programlarına genellikle E MBA executive MBA falan gibi isimler veriyorlar. Bilkent i biliyorum o yüzden örnek olarak onu söyleyeceğim. Emba kapsamında 16 aya sıkıştırabiliyorsun programı. Bilkent ile ilgili tek ama tek olumsuz şey Ankara'da olması. (sen Ankara'da değilsen tabi)
  • skipper  (28.02.08 14:34:03)
Nerede oturuyorsun, nerede okumak istiyorsun bunu belirtirsen ona göre bir öneride bulunabiliriz....

  • selimse  (28.02.08 18:36:15)
tübitak'ın yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs imkanı da var, ales'ten 80 küsur almalısın bi de ortalama şartı var ama değişiyo o. çalışan yüksek lisans öğrencilerine 300 ytl, çalışmayanlara 1250 ytl karşılıksız burs verebiliyo, mutlaka göz önünde bulundur, şansını zorla derim
www.tubitak.gov.tr

  • markinzo  (28.02.08 20:16:19)