izlmelik ''based on a true story'' filmler arıyorum.

izlediğim filmler içinde beni en çok etkileyen filmler genelde bu türde oluyor. daha bir ısınıyorum filme. o yüzden bu türün örneklerini arıyorum.

hatta filmde anlatılan olay ya da kişi ne kadar ünlüyse o kadar makbül benim için.

bu türde izlediğim filmler ise;

a beautiful mind
hotel ruanda
the pianist
cinderalla man
catch me if you can

aklıma gelmeyen de vardır ama sizin de önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. ne kadar çok öneri gelirse o kadar iyi çünkü epey boş vaktim var bu aralr ve bu uğraşla değerlendirmek istiyorum.

şu an aklımdaki iki izlemem gereken film ise the aviator ile king's speech.

tekrardan yanıtlayanlara teşekkürler.

Richard Feynman'ın hayatından bir kesit: www.imdb.com

  • sourlemonade  (05.03.11 19:00:40)
frida var tabi ki
surviving picasso da var.
sonra mesela çok bilindik bi film değildir, the constant gardener.
yenilerden sanctum var pek tavsiye etmiyorum ama belki zevkinize uyar.
temple grandin var.

shine ve my left foot u biliyosunuzdur.
birebir olmasa da velvet underground var.
  • kediebesi  (05.03.11 19:06:34 ~ 19:13:55)
  • ronaldo17  (05.03.11 19:07:45)
pursuit of happiness'ı da izledim. the social network ve the king's speech gibi senenin filmleri'ndense de daha eski gözmden kaçmış filmler olsa daha makbül. ama onları da izleyeceğim harami eyw:)

richard feynman'ı tanımıyorum araştırayım eminim ki güzel bir konudur. teşekkürler cosmicstring:)
  • harrage  (05.03.11 19:08:04)
  • ufukcel  (05.03.11 19:09:01)
ronaldo17 müthişmissin. herşeyin bişeyi var demekki:)eyw:)

  • harrage  (05.03.11 19:09:06)
pearl harbor
chicago
changeling
the blind side
defiance
zwartboek
the counterfeiters
salinui chueok
127 hour
in the valley of earth
eight below
  • ermanen  (05.03.11 19:09:26)
yakin zamanda izledik, harika bir film, aslinda iki film :)

(bkz: l'ennemi public n 1 )
  • Labyrinthe  (05.03.11 19:19:30)
patch adams var çok güzel filmdir

  • yigitkaraca  (05.03.11 19:33:56)
  • risko  (05.03.11 20:18:17)
iki saattir konuşuyoruz bir kere schindler's list demedik

  • tepedeki psychedelic adam  (05.03.11 20:23:04)
Precious: Based on the Novel Push by Sapphire

gercek öykü değil sanırım ama ama kim based on dese ilk bu geliyor aklıma çok etkilemiş
  • ged  (06.03.11 11:06:49)