[]

sigorta

şimdi birisi diyelim ki bir işe girdi, sadece bir gün çalıştı ama o gün sigortasının başlaması için gereken bütün işlemler yapıldı iş yerince. fakat kendisi 2-3 gün sonra işi bıraktı. akabinde de 1 haftadan daha kısa süre içerisinde yeni bir işe girdi. bu yeni iş yerine de bu durumdan bahsetmedi. şimdi onlar da sigortasını başlatmak için aynı belgeleri istediler ve hali hazırda bulundukları için hemen verdi o kişi gerekli şeyleri. bu işlemler sırasında bu bahsedilmeyen 2-3 günlük çalışmadan haberdar olabilir mi yeni iş yeri? ve öteki ilk iş verenin sigorta başlatma işlemlerini iptal edip etmediğini öğrenmenin, gidip kendisine sormaktan başka yolu yok mudur? eğer henüz iptal edilmediyse, ne olacak?
 
henüz iptal olmadıysa 2 yerden sigortalı olursun sigortada çakışan günleri iptal eder. 3-5 gün çakıştı diye bişi olmaz. yaptırımı yok. ancak şunu söyliyim. önceki işyeri sizi 1-2 gün çalıştı gösterip hemen iptal işlemi yapar zira boşu boşuna kimse ssk ödemek istemez.


  • karabela  (05.03.11 18:03:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.