İlk maaşla...

Anneye ne(ler) alınabilir?
Önemli, çok önemli.

Fikirlerinize ihtiyacım var.

benim annem hep mont gibi bişey ister, ama ilk maaşımı almak nasip olmadı :( şöyle uzun yıllar giyebileceği, her giyişinde sizi hatırlayacağı bişey alabilirsiniz.

  • readmymind  (05.03.11 00:28:02)
- evde cicek falan buyutuyorsa saksilik degil yetistirmelik guzel cicekler alabilirsiniz.
- yemege cikarabilirsiniz (yasi fazlaysa anneninizin yemege goturme fikrinizden hoslanmayabilir).
- hoslandigi veya almayi dusundugu bir seyi biliyorsaniz isine yarayacagina inaniyorsaniz onu alabilirsiniz veya oyle bir sey olup olmadigini ogrenmek icin bu tur seyleri bilebilecek birilerine sorarak ogrenebilirsiniz (baba, akraba, arkadasi vs)

anneden anneye degisebilecek bir sey bu. misal annem bu tur abarti hareketleri sevmez hic. annenizi siz daha iyi taniyacaginiz icin en iyi hediyeyi yine siz bulursunuz.
  • entrapmen  (05.03.11 00:30:42)
ne alırsan al önemli olacaktır. yüzük kolye olabilir.

  • mr fusion  (05.03.11 00:30:50)
Tatil paketi.

  • ermanen  (05.03.11 00:31:50)
ilk maasla yemege goturulur.
biraz para birikince saat alinir.

  • zeynep  (05.03.11 00:33:22)
Yemeğe götüremiyorum, ayrı şehirlerdeyiz maalesef.

  • ornette  (05.03.11 00:34:52)
ipek eşarp ya da fular,
kaşmir şal

  • password  (05.03.11 00:40:53)
ne aldığın önemli değil. sadece uzun yıllar kalıcı olsun yeterli.

  • silver apple  (05.03.11 01:05:35)
yüzük al hocam.

  • edgenabby  (05.03.11 01:26:18)
senin doğumundan işe başlayışına kadarki dönemlerinden fotoğraflar seç, ne bilim büyüt ya da öle bişiler yap, çok da şık bi albüm al. yemeğe götürdüğünde bunu da hediye olarak ver işte. mis.

  • wilwarn  (05.03.11 01:29:41)
takı tarzında bir şey bence süper olur. saat, kolye, küpe, yüzük, bileklik vs. taktıkça, yavrum bana ilk maaşı ile aldı diyip mutlu olur. bizimki olmuştu.

  • girl in a coma  (05.03.11 01:31:37 ~ 01:32:23)
bence de tatil paketi. genelleme üzerine konuşuyorum , genel geçer türk ailesi çocuklarını okutmak için çabalayan , yeri geldiğinde ekdüze bir hayat yaşayan. çocuklarının menfaaitini kendinden çok düşünen sosyal hayatın en küçük grupları oluyorlar. sanırım onlara en iyi gelecek hediye de sosyal yönlerini arttıracak , eğlenceli vakit geçircek bir tatil paketi olabilir. hatta maliimkana göre yurtdışı paketleri mükemmeldir diye düşünyorum. hayatlarında çok büyük ve unutulmaz bir deneyim olacaktır. ayrıca anılardan kıymetli hediye de yoktur diye felsefemi yapar ve kaçarım.

not: tamamen genellemeler üzerine konuşuyorum.
  • harrage  (05.03.11 01:52:41)
ayrı şehirlerdeyseniz, haftasonu bir uçak bileti alıp yanına gidin. kargoyla göndereceğiniz pahalı hediyelerden daha çok makbule geçecektir. bir kutu lokum da alsanız mutlu olacaktır evladını görünce.

  • kirkinin da kulpu kirik kup  (05.03.11 09:27:10 ~ 09:30:04)
tatlı alınır ilk maaşla yahu, ilk maaşla normal hediye almayı ilk defa duyruuda gördüm (bi kez daha açılmıştı böyle bi soru)
"tatlı tatlı yiyelim" mantığı yani
baklava fikstir ama sevdiğiniz başka bi tatlı da alabilirsiniz tabii
bi de böyle kalıcı bişi olsun istiyosanız takı çok mantıklı tabii. bileklik, kolye, yüzük..
  • cisterna  (05.03.11 10:25:17)
altın kolye almıştım
istersen bi düşün
hem kalıcı oluyor.
  • seyduna6687  (05.03.11 10:42:19)
tek dokunuşla açılan düdüklü tencere.

  • cruor  (05.03.11 13:10:12)
kek kalıbı

  • skutsk  (05.03.11 14:39:32)