sucuk şarap ?

Hanımlar beyler bu sucuk+şarap olayının detaylarını hakkında fikri olan var mı?

Ben uludağ'da filan yapıldığını duymuştum, arkadaşlara anlattım, günlerdir t.şşak konusuyum.

Bu konuyla ilgili görüşünüz nedir? Yedim iğrenç mi diyorsunuz, Zeki-Metin gibi muhteşem bir ikili mi, "Hiç duymadım g.tünden element uydurma" mı?

Görüşler lütfen...

ben de duydum. google'da "sucuk şarap" diye arat bir sürü şey çıkıyor, onları göster arkadaşlarına. facebook grubu bile varmış.

  • quasiromantic  (03.03.11 16:09:31)
sıcak şarap olmasın?

  • Precog  (03.03.11 16:10:16)
ağız tadının, damak zevkinin tartışması mı olur yav :) insan canı isterse kaymaklı ekmek kadayıfının arasına turşu dürüp yer yani, öyle seviyorsa kime ne? canın çektiyse götürmeye bakacan ya da merak ettiysen dene gitsin.

  • saatgeceninonikisi  (03.03.11 16:29:14)
gayette var uludağda Sıcak şarap + Sucuk Ekmek ikilisi olarak.

  • skywalkeremre  (03.03.11 16:38:25)
önümüzdeki hafta izmir'deki zirvede konsept dahilinde sıcak şarap+sucuk ekmek olacak. arkadaş çevreni değiştir bence :)

  • unspokenlies reloaded  (03.03.11 16:48:00)
evet var.

  • e1c1e1m  (03.03.11 17:08:04)
bunlar ikili değil.. uludağ - soğuk - içim dondu - karlar düşer moduna girdiğinde sucuk ekmek iyi gider, sonrasında da o baharat/acı tadı yok etmek için sıcak şarap iyi gelir tarçınlı tatlı falan. ikisini bir arada yemek/içmek, çilekli pastayla ayran içmeye benzer

  • aayucel  (03.03.11 18:07:00)
Ben de ilk kez 1 hafta sonra zirve'de deneyeceğim ama biraz önyargılıyım bu konuda. Gene de peynirle güzel giden şey, sucukla da gidebilir :))

  • kimlanbu  (03.03.11 19:59:35)
aslinda bu cogunlukla sarap ureticilerinin pazarlama argumlanlarindan biri olarak biliniyor. sarabi cig kofte ile iciremeyeceklerine gore benzer bir turk besiniyle eslestirme yapmak daha mantikli ki sucuk bu noktada basi ceken bir gida.

bu arada yemeklerle de oldugu gibi sucuk da her sarap ile iyi uyum gostermiyor. baharatli bir gida oldugu icin aromatik saraplar ile (okuzgozu, merlot, shiraz uzumlerinden) ancak yagli ve guclu haliyle ise biraz daha govdeli (bogazkere, cabernet sauvignon uzumlerinden)saraplarla hos bir uyum gosterir. dolayisiyla bahsi gecen uzumlerden yapilmis harman saraplar sucuk icin daha idealdir.
  • yedek ruh  (03.03.11 20:06:34 ~ 20:07:35)
şarap pek sevmezdim ama bir deneyeyim dedim uludağ'a gelmişken
bir de sıcak şaraptı
içmez olaydım sucuğun da tadını aldı götürdü zaten orada benden başka sıcak şarap+sucuk ekmek yapan yoktu.
sonuç olarak kola en iyi tercih olacaktır
  • eskidenküçüktüm  (14.04.11 19:11:49)