canon eos 550d kafa karışıklığı?

bu aleti alcaz kafaya koyduk ama versiyonları varmış kiss x4 falan gibi. ne ola ki bu versiyonlar?

kissx4 versiyon değil aynı ürünün japonya'da piyasaya sürülürken aldığı model adı.
amerikada t2 diye sürülüyor piyasaya yamulmuyorsam.
başka bir farkları yok, ben de 500d alacağım fakat fiyat farkı oluyor mu onu bilmiyorum.
  • kamu guzel kisisi  (02.03.11 10:11:51)
Panpalar aylardır ben de alıcam. Fiyatı aslında Hayyam'da bana gayet uygun geldi. Ama 600D'nin çıkışı beni biraz beklemeye itiyo. 600D makyajlanmış bir sürüm. 550D'nin fiyatı bir nebze de olsa iner diye tahmin ediyorum. Sizce beklemek doğru mu?

  • theodor  (02.03.11 10:27:56)
alcak arkadaş ben kafanı bulandıram aynı fiyata nerdeyse 50d bulunuyor artık bence bi bakıver.
öbürükinde canoncan xxxd serisini her kıtada farklı isimle sunuyor neredeyse.

  • olm  (02.03.11 12:24:36)
50d ile 550d yi nasil ayni kefeye koyarsınız ki? 50d'yi alan bir adamın amacı video cekmekse ne ile cekecek videoyu cep telefonu ile mi? 550D & kissx4 aynı makine. Birisi japonya isimlendirmesi, diğeri amerika isimlendirmesi. İkisi de aynı gövdeye sahip, ikisi de aynı kit objektif ile geliyor.Alın, kullanın fotoğrafınızı çekin :)

  • oligomer  (02.03.11 16:53:16)
eos 550d'nin kuzey amerikada ismi rebel t2i'dir. japonya'da ise kiss x4 olarak geçer.

  • sijwocaq  (02.03.11 17:36:03)