Kulakliktan az ses gelmesi

A4 kulaklik aldim eskisi kirildigi icin, ama istedigim yukseklikte ses alamiyorum. Eskisini takiyorum (minton) daha yuksek ses geliyor. Windowsun butun ses ayarlari en yukarda, kulakligin ses ayari tamamen acik, oynaticinin ayari en sonda, ama bir sekilde tam performan alamiyorum gibi.

Muzik kulagim yoktur, sesin kalitesini ayirededemem, baslar soyle tizler boyle falan pek anlamam, sadece ses daha kisik geliyor. Maiden aciyorum, muzik soyle kulagimi doldurmuyor adam gibi.

Alette bi ariza oldugunu sanmiyorum daha dogrusu dusunmek istemiyorum, bi sekide yazilimsal bi bokluk oldugunu dusunmek istiyorum. Bazen oluyordu eskiden oyle, playerlar cakisiyordu ses acilamiyordu tam olarak. Boyle birsey oldugunu saniyorum. Nasil duzeltilebilir boyle bisey varsa?

tam bir çözüm olmayacak ama

hangi playeri kullanıyorsun? onun için plug-inleri araştır derim. winamp için izotope ozone diye bir plug-in var mesela deli bişiy. ya da vlc kendisi %400 yapabiliyor sesi
  • kta  (27.02.11 13:23:40)
Win7 kullanıyorsan playback devices'tan kulaklık özelliklerine gelip loudness equalization'ı açarsan veya kapatırsan daha fazla ses alabiliyorsun.

  • archetype  (27.02.11 14:36:54)
VLC gayet guzelmis sesi de costurdu ama media playerdaki gibi media library olayi pek gelismis degil sanirim.
Ayrica Win XP

  • mabl  (27.02.11 15:21:34)