Duvar Kagidi Problemi

Merhaba degerli arkadaslarim,

Windows7 32bit Build 7600 kullaniyorum. Herhangi bir sekilde masaustu arka plani olarak ayarladigim resim vs. belirli bir sure sonra kendi kendine siyah arkaplana donusuyor.
Siyah arkaplani ilk format attigimda secmistim uzun surede o vardi fakat degistirmek istedigimde bir sure icin degisiyor, sonra eski haline siyah background'a kendi kendine donuyor.

Bir ariza var ama nedir o?

win 7 starter var bende. onda hiçbir şekilde değişmiyordu masaüstü resmi, bir program bulup değiştirdim ben. ama ne zaman bilgisayar doğal olmayan sebeplerle kapansa (düşme, elektrik kesintisi, pil bitmesi vs) aynı şey oluyor.
belki alakalıdır.
ha bir de resimlerin klasörü falan değişirse oluyor.
  • sen git ben geliyorum  (27.02.11 02:42:31)
ilaclaman lazım.

  • bryan fury  (27.02.11 02:54:00)
vista kullanıyorum, fikrimi yazacağım;

windows 7 de sanırım backgroundın belli bir süre sonra değişmesi gibi bir özellik var. mesela bir dosyayı seçiyorsunuz ve o dosyadaki fotoğraflar belirlediğiniz süre zarflarında değişiyor ve background oluyor. bu durumda belki de duvar kağıdı yaptığınız fotoğrafın olduğu dosyada başka fotoğraf yoktur ve duvar kağıdı periyodik bir şekilde değişmeye ayarlıdır ve bu yüzden de siyah olup kalıyordur.

ekrana sağ tıklayıp ilgili özelliklerden ya da denetim masasından arkaplan ayarlarına bakın isterseniz. sorunun büyük ihtimalle bu ayarlarda olduğunu düşünüyorum.
  • kisa bisey olsun istemistim  (27.02.11 02:54:39 ~ 02:55:34)
Çok büyük ihtimalle korsan elinizdeki kopya. Bilgisayarım'a sağ tıklayıp Özellikler dediğinizde en altta yazması lazım işletim sisteminin kopya/orijinal durumu.

  • uyku inadim inat  (27.02.11 03:01:02)
masaüstünde sağ tık - personalize - alttan desktop background - açılan pencerede birden çok resim seçilidir ve shuffle diye bi seçenek var orda. o seçili olduğu için bu resimler dönüyordur sürekli. bunlardan birini seçip shuffle'ı kaldırırsan olması lazım. gerçi birini seçince zaten shuffle seçili olsa bile fark etmemesi lazım da benim arka planım düz olduğu için tam nasıl oluyor bilmiyorum.

  • tepedeki psychedelic adam  (27.02.11 03:01:30)
install 7 loader.

  • ForzAras  (27.02.11 13:51:25)