Kredi karti limitini havale ile yukseltme

Kartin limiti 1000TL diyelim. Hic kullanilmamis. 1200TLye taksitli bisey alacagim internetten. Karta 200TL havale yapsam, kartin limiti 1200TL'ye yukselir mi? O alisverisi yapabilir miyim?

yanılmıyorsam yatırdığınız para kullanılabilir limite ekleniyor ve alışveriş yapabiliyorsunuz onunla.

  • kisa bisey olsun istemistim  (26.02.11 14:07:20)
olur ama çok anlamsız bir iş olur. cebindeki 200 lirayı karta yollayıp onu taksit taksit ödemek olur.

misal cebindeki 5000 lirayı bankaya yollayıp 5000 liralık alışveriş yapman, senin paranla sana taksit olur.

o 200 lirayı satıcıya peşin ödeyip. kalan 1000 tlyi taksitlendir
  • efruz  (26.02.11 14:08:34)
Simdi sacma diyorsunuz da, elimizde bir adet 1000TLlik kredi karti, 200 TL nakit para ve ve 1200TLlik urun var. Urun de internette. Saticiyla konusup 200unu nakit verelim deme imkanimiz yok.
Ben baska pratik cozum bulamadim. Teknik olarak mumkunse en mantikli cozum bu gibi.

  • mabl  (26.02.11 14:15:09)
kredi kartı limitinizi yükseltme talebinde bulunsanız? bankanın müşteri hizmetleri ile görüşün bence.

  • bernayben  (26.02.11 14:19:58)
teknik olarak mümkün.

ayrıca ilk taksidinizin ne kadar olduğu önemli değil. sonuçta paranın altıda biri nakit olarak ödeniyorsa da kalan miktarı taksitlendirmek de işinize geliyorsa ve ürün sadece internetteyse, en doğrusunu yapıyorsunuz demektir.

ancak ürünü alırken kargo bedeli de o anda internetten çekiliyorsa fazladan 50 lira gibi bir miktar daha para yatırmanızı öneririm.
  • kisa bisey olsun istemistim  (26.02.11 14:24:17)
Denedim, oluyormus hatta oldu verdim siparisi. Tesekkurler.

  • mabl  (26.02.11 14:37:48)