chrome'da durmadan yeni sekme açan reklamdan kurtulmak

bilgisayarım tamire gitti geldi, (altı üstü klavye ve ekran çipi değişti) ama ondan sonra bir süredir istemsiz olarak pencereler açılmakta.. bu adamların yapıp yapmadığını bilmiyorum ama bu kişilerle ancak son çare olarak muhattap olmak istiyorum..

neyse..

önceden www.bankrollingadvice.com açılırken şimdi www.markrelations.com açılıyor.. bir sürü antivirüs ve benzeri şey yükledim ve tarattım ama nafile, bunu nasıl engellerim?

bu arada tarama veya temizlik yaparak ne varsa kurtulmaya çalıştığım ama işime yaramamış olan programlar:

nod 32
avast!
spyware doctor
emsisoft anti-malware
spybot-search & destroy
ccleaner
registryBooster

(windows'un restore point'i de kapalı.. hani bazen virüsler orada dönüyor ya, o açıdan ek bilgi vereyim..)

kaspersky deneyin bir de.. yahut aşağıdaki yollar. iş gsyzq.exe ilâ ilgi denior.
forums.malwarebytes.org
social.answers.microsoft.com
in.answers.yahoo.com
  • yapacakbirseyyok  (26.02.11 08:49:25 ~ 08:53:42)
her şeyin çaresi combofixte. yalnız combofix ile taratabilmek için sisteminizdeki antivirüsleri kaldırmanız gerekmekte..

edit: typo
  • kaf daginin kafi ve olu kefeninin kefi  (26.02.11 11:19:39 ~ 11:21:48)
@kaf dağının kafi: antivirusleri kaldırmaya gerek yok. kapatmak yeterli.

  • teritori  (26.02.11 12:21:27)