gittigidiyor'daki açık artırma olayı kapandı, e şimdi ne olacak?

arkadaşlar ben ciddi ciddi geçimimi buradan sağlayan bir adamdım. 2 aydır sefilleri oynuyorum. ebay.com.tr açılacak dediler, ses seda yok... yok mu bir fikri, bir önerisi, bir bildiği olan? antika objeler satıyordum ben buradan, plaklar vesairler. kaldı hepsi elimde. açık artırma ile güzel fiyatlara gidiyorlardı...

yapacağın en iyi şey en oluru fiyattan biraz daha yüksek bir rakam koymak ürüne. alıcısı yine alıyor ürünleri. bazıları yüksek rakamlar koyup pazarlıklı diyor. o şekil bir yöntem bulmuşlar. ayrıca açık arttırmanın son haftasında bir ürünü 1 liradan koydum 275 lirada kalmış satmamıştım. sonraki hafta 340 liraya koydum ürünü ilk gün satıldı. yani muadili ürün satan satıcılarla ortak paydada birleşip fiyatları yüksek tutun.

  • okur olma hakkini sakli tutan ilk yazar  (26.02.11 03:40:51)
üstad, açıkartırma hırsı aldırıyordu benim malları müşteriye... hemen al ile denedim, makul fiyatlar koydum ama yok; talep yaratamıyorum...

  • dergus  (26.02.11 04:16:21)
aslında fırsat bu fırsat gittigidiyordan kurtulmak için. bende satıs yapıyordum orda yuzde 10 gömcürdüğü için gg meblanın yuksek oldugu urunlerde karı elden alıyodu. bence sanalpazar.com bunlartın yerine gecebilir yuzde 5 komisyon alıyor. satıcılar orgutlenip oraya kayalım. kurtulalım gg den

  • skutsk  (26.02.11 07:36:10)
GG yerine sanalpazar var şimdi. Şimdilik listeleme tamamen ücretsiz, bir süre daha da böyle olacakmış. mezatlar heyecanlı. Tavsiye ederim.

  • olivia  (26.02.11 10:40:54)
sanalpazar iyidir oraya geçin gitsin. ben de kullandım 1-2 sefer alışveriş sorunsuz oluyo. günvelik konusunda da bir sıkıntı göremedim sitede. kredi kartı kullanmadan once provizyon falanda alıyolar.

  • rurouni  (26.02.11 13:25:38)
evet o açıkarttırma olayı aynen dediğin gibi birşeydi.

aynı ürünü 30 tl sabit fiyatla koy. birde 1 tl den başlat mesela. eğer 3-4 kişi arka arkaya teklif vermeye başlarsa o ürün ile aralarında psikolojik bir bağ oluşuyor. açıkarttırmayı kazanma hırsı yüzünden 30 depil 40 liraya satılabiliyordu ürün.

belk en iyi hitmal ile e-bay deki gibi şu fiyata satın al yada şu fiyatı teklif et sistemi gelebilir.
  • orpheus  (26.02.11 15:12:44)
abi ebay türkiye açılacak ortalık şen olacak diyorlardı yalan mı oldu yani?

  • dergus  (26.02.11 23:11:14)
yok mu ses veren?

  • dergus  (28.02.11 02:12:21)