kompütere bir virüs bulaştırmışım sanırım. çözümü nedir?

arkadaşlar sanırım bir virüs bulaştırmışım bilgisayara. google a her girdiğimde "histoey kısmında bugün girilmiş "ucuz uçak bileti", "orjin krem", "v-pills" ve "sigarayı nasıl bırakırım" gibi her sitede karşımıza çıkan dandik reklamlar aranmış ve bunlarla ilgili sitelere girilmiş görünüyor. ccleaner ile temizledim birkaç dakika sonra bir baktım "history" kısmında yine bu girdiler görünüyor. sanırım bir virüs bulaştırmışım bilgisayara. açıkçası pek de anlamam bu işlerden. mcafee vardı trial yakın bir geçmişte sona erdi geçici lisansı. ne yapayım nasıl kurtulurum. işin kötüsü sistemi de yavaşlatıyor bu işlemler.

çözümü getirenin büyükse ellerinden küçükse gözlerinden öperim şukelaya boğarım kendilerini.

usenmem ben diyorsan en iyisi format atmak.

  • 1917  (25.02.11 20:56:47)
format atmaya atarım da 1917 kardeşim o kadar çok fotoğraf ve word dosyası var ki her biri ayrı bir yerde sabah kadar dosyaları ancak ayıklarım. buna da açıkçası üşeniyorum. avast kurdum bakalım ne olacak.

  • istanbul beyefendisi  (25.02.11 21:30:16)
bende onun icin diyorum: usenmez isen. Yoksa format atip yuklemek kolay. dosyalar resimler piyyuuu bir suru sey. Bence sen bi harici disk al onemli dosyalarin resimlerin muzik film filan hep orada depola baktin pc viruslendi formati atarsin rahat rahat.

  • 1917  (25.02.11 23:03:57)
combofix yardimci olabilir. su linke git: www.bleepingcomputer.com programi indir. calistirmadan once talimatlari iyice oku.

  • perkele  (26.02.11 02:59:34)
norman malware cleaner, malwarebytes antimalware ve superantispyware ile taratın. malwarebytes dışındakiler portable programlar. tarama oncesı update yapmanız gerebilir malwarebytes ve superantispyware'de.

  • hjarteblod  (26.02.11 03:42:02)