dizi tavsiyesi

35-40 yaşlarında, dizileri altyazılardan takip eden bir erkek için dizi tavsiyesi lazım.

sevdiği diziler:
oz,
prison break,
weeds,
kyle xy,
skins ve merlin'e de fena değil dedi.

sevmedikleri:
sopranos,
heroes,
chuck,
lost girl müdür nedir

çok bilimkurgu olmasınmış, çok aşırı diyalog da olmasınmış.

spoiler vermeden notlar düşerek sıralayayım:

- breaking bad (kanser olan bir kimyagerin kötü yollara girmesini anlatıyor)
- lie to me (mimiklerinden, konuşmalarından yalancıları tespit eden bir adamın(ve bu konuda kurduğu şirketteki ekibinin) yarı polisiye hikayeleri)
- spartacus blood and sand & gods of the arena (klasik olmaya aday. seksüel ve kanlı içerik rahatsız etmezse izlenmeli)
- supernatural(iki kardeşin yaratık avlama hikayesi olarak başlasa da ilerleyen sezonlarda kaptırır gider)
- burn notice (bu biraz kafa dağıtmaya yönelik. ajanlı, miami'li, patlamalı çatlamalı)
- the lost room (3 bölümlük, gizemli bir hikaye. her bölüm 1.5 saat)

komedi dalında: seinfeld (anlatılmaz, izlenir)

supernatural ve the lost room kurgudur biraz. ama bilim kurgu değil. onun dışında breaking bad biraz bayabilir, müptela da edebilir.
  • jangara  (24.02.11 17:11:09 ~ 17:19:46)
Kesinlikle Dexter'ı izlemenizi öneririm. Eğer onu izlediyseniz Breaking Bad derim. Bunu da izlediyseniz House M.D. derim.

  • voiceofthesoul  (24.02.11 17:19:16)
rome sezar zamanı romasını anlatıyor ilk sezon ama iki asker üzerinden. ama ünlü şahsiyetler de gösteriliyor. yapılmış en iyi dizi.

mad men reklamcıları anlatıyor. 60larda geçiyor. reklamcılardan ziyade bir tanesinin hayatı aslında.

breaking bad kimya profunun parasızlıktan uyuşturucu üretmeye başlamasını anlatıyor.

band of brothers ikinci dünya savaşında amerikan askerleri olan paraşütçü easy bölüğünü anlatıyor. rome'dan sonra en iyi dizi.

breaking bad ve mad men son sezonda çok sıktı. kötüleştiler biraz. o yüzden benin tavsiyem önce band of sonra rome.
  • ayiadam  (24.02.11 17:21:14)
Sherlock

  • kamazz  (24.02.11 17:23:41)
kesinlikle 24

  • winstoncash  (24.02.11 17:49:25)
eğer komedi isteniliyorsa.
coupling daha izleyipte gülmeyenini göremdim.
bilim kurgu
doctor who(2005) eskisinin altyazısını bulmak biraz sıkıntılı
  • exodia  (24.02.11 17:59:29)
izlemediyseniz friends yeterde artar bile

  • statikus  (24.02.11 18:11:27)
aşırı diyalog olmasın diyor adam, house diyosunuz. adam belli düz dizileri seviyo. Spartacus izlesin tam dozunda olur, breaking bad'de sıkılır diye tahmin ettim bi an, dexter olabilir. ezel izlesin olmadı, mis gibi. hapishanede var, sevecektir.

  • molon labe  (24.02.11 18:34:17)
mentalist
criminal minds
psych!
  • zkurmus  (24.02.11 18:39:06)
battlestar galactica

( özlemim debreşti, olmadı şimdi) neyse bu sevme garantili bence.
  • pyro clustic flow  (24.02.11 18:54:30)
chuck filan sevmiyosa beğenmeyebilir ama nedense bored to death beni çok güldürdü.
stargate universe var ama ful bilim kurgu...

  • kediebesi  (24.02.11 19:21:26)
vallahi fringe bilimkurgu ama kyle xy sevdiyseniz fringe de ağzınız açık kalır. Klasik bir senaryosu yok kendini tekrarlamıyor.Olmaz diyosanız lost a başlayın. hadi oda olmadı dexter ya lanet olsun senden gelecek öneriye diyosanız dexter la sonlandırırım bu öneriyi.

  • eternal disgust  (24.02.11 22:15:12)
how i met your mother
south park
the big bang theory
walking dead(kesinlikle izlenmeli)
family guy
v(visitors'ın yeni versiyonu mutlaka izle pisman olmazsın garanti veriyorum)
  • komur dagitan noel baba  (25.02.11 01:48:58)
how not to live your life(simdi aklıma geldi)

  • komur dagitan noel baba  (25.02.11 01:50:36)