Opeth

Arkadaşlar Opeth dinlemeye başlıcam. En güzel bulduğunuz iki albumunu söyler misiniz?
üşenmezseniz güzelden kötüye de sıralayabilirsiniz albumleri.

güzel, çirkin ayrımı yapmayın, dinleyip kendiniz karar verin beğenize göre.

başlamak içinse bence albümlerinin çıkış yıllarını kerteriz alın, gelişimlerini, değişimlerini kendi zevkinizle harmanlayarak gözlemlemiş olursunuz.

en.wikipedia.org
  • demcan  (22.02.11 19:48:50)
Blackwater Park derim. bir de daha önce müzik dinledin mi diye sorarım. :P

not: neden bu albüm dersen? en iyi harman derim. neyle karşı karşıya olduğunun direk kanıtı.
  • solfej  (22.02.11 20:02:31 ~ 20:03:54)
(bkz: damnation)

*nothing else matters metallicacısı vaz hiğır*
  • edgenabby  (22.02.11 20:14:56)
En sevdiğim üç albümünü yazayım:
1 - Morningrise (1996)
2 - My Arms, Your Hearse (1998)
3 - Blackwater Park (2001)
  • voiceofthesoul  (22.02.11 20:53:03 ~ 21:16:38)
Bence de kronolojik sırayla dinleyin, gubun gelişimini-değişimini görmüş olursunuz böylece ilk dinlediğiniz albümdeki sounda takılıp kalmazsınız.

Ama sormuşsunuz söyleyeyim benim favorilerim Ghost Reveries ve Watershed
  • johan sebastian  (22.02.11 20:54:24)
damnation.

  • roket adam  (22.02.11 21:28:16)
watershed watershed watershed

diğer arkadaşların önerileri çok yerinde, en baştan başlamalısın gelişimlerini görmek için. my arms your hearse, morningrise, black water park da çok çok iyi albümlerdir. ama bence watershed ile müziklerinin doruk noktasına ulaştılar.
  • espandon  (22.02.11 22:42:41)
ben en çok still life'ı severim. diğeri de morningrise. ama son iki üç albümlerinde ilk albümlerinin tersine davulları pek güzel.

  • dr cucu  (22.02.11 23:43:07)
hiç gerek yok boşuna kendini sıkmana degmez.

  • exodia  (23.02.11 04:45:17)
en sevilen albümü her zaman morningrise oldu bana kalırsada öyle.

birde öneride bulunayım şarkılarından. bırak bana göre en iyi opeth şarkısı olmasını bence gelmiş geçmiş en iyi şarkı the twilight is my robe'dir.

uyarı:opeth bağımlılık yapabilir
  • Adil Can  (23.02.11 18:04:06 ~ 18:04:30)