Eskilerden Bir Oyun

Merhaba,

Derdim çok büyük. Kafama bir haftadır bir oyun takıldı, hatırlayamıyorum bir türlü. 2000 ya da 2001 yılında aldığımı hatırlıyorum. Hatta o zamanlar cd almıyorduk da elimizdekilerle değiştirebiliyorduk. Süper günlermiş... Oyun bir dedektiflik oyunuydu. Her görüntü film karesi gibiydi ve gerçek karelerdi. Nesnelere tıklayıp yanımıza alabiliyorduk kanıt olarak, haritaya falan bakıyorduk işte. Sanırım tüm oyunda bir cinayet işleniyordu ama konuyu tam hatırlayamıyorum. Oyunun bir diğer ayrıntısı görüntüsündeydi. Görüntüler tamamen siyah beyazdı.

Neydi ki bu oyunun adı?

Thanks a lot.

grim fandango oynuyordu annem sanki tarif ettiğin gibi bir şeydi
ha bir de agatha christie oynuyordu eşya buluyordun ama cinayetleri de çözüyordu falan filan

  • neira  (22.02.11 16:55:12)
yok bu pek bilinmiş bir oyun değildi. ismi tek kelimeden oluşuyordu sanırım.

ben de hiçbir şeyden emin olamıyorum. sanırım...
  • ufukcel  (22.02.11 17:07:00)
Gerçek kare deyince:

Phantasmagoria I ve II (Dedektiflikten çok korku oyunu)
The Last Express (Trende geçiyor, gerçeğe yakın kareler)
  • sourlemonade  (22.02.11 18:10:15)
oyun sidney'de geçiyor olabilir evet birlikte arayalım :)
diğer iki oyun da değil maalesef :( ama aklınıza baska gelirse de yazın lütfen.

  • ufukcel  (22.02.11 19:07:16)
soyle bir oyun buldum:
Noir: A Shadowy Thriller

  • ainothia  (22.02.11 20:19:02)
(bkz: Shivers)

  • pathetique  (22.02.11 20:27:56)
sallıyorum: gabriel knight 3(2-1?)

  • espandon  (22.02.11 22:52:52)