Baldır bacak - inceltme mevzusu

Şimdi arkadaşlar bu bacaklar nasıl incelir, özellikle şu baldır deniyor ya o kısım, orayı inceltmek istiyorum. Mantıken diyet işe yaramaz gibi geliyor, egzersiz lazım gibi ama ne tür egzersiz. Geçen bi yerde okudum yokuş inip çıkmak baldırları büyütümüş, bu doğru mu? Doğruysa fena :( Ne yapmak lazım gelir?

oturup kalkmak
ve beli çevirmek hulohop çevirir gibi
twister spor aleti ile düzenli çalışman gerekir.
  • TATLIEKŞİ  (22.02.11 13:07:02)
youtube'dan
sparkpeople videolarını bul.
oradan butt blasting ve lover body egzersizlerine ulaş.
ve her akşam ikisini yap.
çok faydasını göreceksin.
  • mayeskuel  (22.02.11 13:17:53)
kavitasyon da işe yarıyor diyorlar.

  • zenc  (22.02.11 13:18:07)
bölgesel yağ ertime belli bir egzersizle olmaz maalesef, genel olarak kilo verirseniz vücut sırayle belli bölgelerdeki yağları yakar. kaslara fazla ağırlık yükleyenlerden ziyade sıkılaştırıcı egzersizler kısmen sonuç verebilir. yüzme, pilates? gibi kasları toplamaktan ziyade uzunlamasına geliştiren egzersizler daha iyi olabilir.

  • lykos  (22.02.11 13:26:53)
adale calistirarak herhangi bir uzuv inceltilemez. eğer o bölge "yağ" ağırlıklıysa, o yağı eritmek gerekir, onu eritmek icin de "yağ yakıcı" egzersizler (cardio) gerekir. bunun yanında ağırlık idmanı olursa yararı dokunur. yokuş çıkmak fazla dirence karsı bir hareket oldugu icin, ozellikle kilolu insanlarda da direnc artacagı icin adale fazla calisacaktir. genetik olarak kas yapısı da uygunsa eğer çabuk büyümesi mümkün.

ama yokuş yürüdün bacakların kalınlaştı diye bir şey yok. zaten öyle kocaman bacaklara bi yerlerinizi yırtsanız cok afedersiniz kolay kolay sahip olamazsınız (isteyenler icin bile)
  • sage  (22.02.11 14:44:29)