Monitörümün renkleri kalaylı... nasıl oldu bu?

Sevgili monitörüm bir arkamı dönüşümde kendisini sarartmıştı, anlamadım geçer sandım. Şimdi açtım yine aynı, ayarları kurcaladım bir şey bulamadım. LG Flatron L222WS modeli.

Fikri olan? Çözümü olan?

Sonuç: Nasıl yaptığımı bilmemekle beraber sorunu çözdüm, kabloları tekrar söküp yerleştirdim, kasayı açıp temizledim, kemirilmiş kablo var mı diye kontrol ettim. Sorun nereden kaynaklanıyor anlaamdım ama mühim olan çözülmesi. Hepinize teşekkür ederim.

Kabloları bi kontrol et derim

  • redstreak  (21.02.11 21:20:42)
Kurcaladım düzelmedi, başka? Şöyle ki biri hue'ya basıp desaturate'e yaklaştırmış gibi ekran... kırmızılar gri, yeşiller sarı vs vs

  • deliberte  (21.02.11 21:22:33)
manyetik birşey yaklaşmış kendisine yahut hoparlörler etkilemiş tahminim.

  • cro magnon  (21.02.11 21:24:32)
Hoparlör hep yanındaydı da rgb cmyk ayarlarına bakayım dedim, normalde bir tane ekli olması lazım hiçbir şey ekli değil, sıradan deniyorum hatırlayamadım :/

  • deliberte  (21.02.11 21:30:05)
fabrika ayarlarına dönün "reset to factory default" yaparsanız o ayar karmaşasından kurtulursunuz. bi de renk sıcaklığı ile de oynayın.
9300 k genel kullanım
6500 k image düzenleme
5500 photo retouch
(bunlar philips 109b7 ayarlarındandır)
ve srgb gibi ayarlar arasında dolaşın. belki bunlardan birisi işiniz görür.
  • ben smyrna  (21.02.11 21:36:58)