bu soğuk havada dışarıda koşmak

bu soğuk havadan kastım 0-10 derece arası...spor salonunda koşmayı sevmiyorum. dışarıda koşmak istiyorum. nasıl bir giyim tercih edilmeli? pamuklu giyersek terimiz soğur hasta olurmuşuz. ne giymeli peki?

iç giyimin rüzgar kesici özelliği olsun
edit: berede takman iyi olur gibi.

  • ilkdefa  (20.02.11 20:14:54 ~ 20:16:06)
kalın yün çorap giy ama spor ayakkabının içinde sıkışmasın. ellerine de eldiven ve kafana da bere giyebilirsin havanın soğukluğuna göre.

soğukta da tabakalar halinde giyinmen lazım. üstüne polipropilen olan ince sentetik kumaştan kıyafet giyebilirsin. ilk tabakada pamuklu kumaştan kaçınıyorsun çünkü terleyince nemi tutan bir kumaş. ikinci tabaka olarak giyebilirsin. en son da yağmurdan veya kardan korumak için gore-tex veya hava geçiren naylon kumaş giyebilirsin. tabi çok kalın ve sık da durmayacak bunlar, ince kumaşlardan seçmen lazım.

ya da coolmax ve thermax gibi özel kumaşlar var, onlardan giyebilirsin.
  • ermanen  (20.02.11 20:17:17)