kendi kendine fransızca öğrenmek

sevgili fransızca bilenler ve fransızca sevdalıları;
bugün elime şöyle bir kaynak geçti bilenler vardır diye linkini vereyim:

www.randomhouse.com

üçüncü bir kişi geçen sene 50 liraya almış. içerisinde fransızca-ingilizce sözlük, gramer kitabı, kitaptaki alıştırmaları içeren 4 adet ses cd'si var. üçüncü kişi kullandıktan sonra arkadaşına vermiş o da ingilizce bilmediğinden bana geçti. şöyle biraz inceledim de sıfırdan öğrenmeye başlayacak biri için kullanışlı görülüyor. alfabeden, sayılardan, merhabalardan falan başlamış. bunu kullanan kişi aynı zaman da kursa gitmiş. şimdi benim sorum şu : ben hiç bir kursa gitmeden veya yardım almadan -öyle bir imkanım yok zaten- sadece buna çalışarak fransızca da belli bir noktaya gelebilir miyim? malum bazı dillerin tek başına öğrenilmesi oldukça güç. fransızca o dillerden biri midir? günde 2-3 saatimi ayırayım diyorum bu sete. yoksa hiç boşuna uğraşma sadece zamanını israf edersin beyhude bir çabaya girersin mi dersiniz?

fransızca bilmiyorum ama bbc'nin şu sitelerine bazı diller için bakıyordum:

www.bbc.co.uk

belki kendi kendine öğrenme sana uygun mu diye biraz burada deneme yapabilirsin.
  • kaset  (19.02.11 18:43:25)
bence olur. ben de kitaptan ispanyolca öğreniyordum, ama araya başka şeyler girdi askıya almak zorunda kaldım, önümü kestiler. ama öğrendiklerimi hatırlıyorum hala. bir de buradan mı bir yerden okumuştum fono'nun fransızca seti var, içindeki sınavları postayla yollayıp düzeltilmiş halini geri alabiliyormuşsun. denemeye değer.

  • miss antartika  (19.02.11 18:47:56)