2.5 sabit disk yardım lazım

şimdi ben bunu aldım. bilgisayarıma bir kutu ile taktım.formatlamam gerekiyor ama bilgisayarım'da gözükmüyor. ne yapmalıyım?

başka usb girişte dene ? bir de başka bilgisayarda dene. olmazsa bozuk.

  • dodi el ford  (18.02.11 15:23:37)
Sıfır diskler bilgisayarımda gözükmez önce formatlaman gerek. Partition Magic veya benzeri programlar kullan

  • pposeidon_1  (18.02.11 15:24:24 ~ 15:25:17)
windows'ta sırasıyla Administrative Tools > Computer Management > Storage > Disk Management'e git. Burada diskini göreceksin ancak muhtemelen (ezberimde değil) kırmızı ve biçimlendirilmemiş olacak. bunu biçimlemen yeterli.
ekran görüntüsü benden değil. eğer zorlanırsan mesaj at. ekran görüntüsü gönder. daha kolay yardımcı olurum. kusura bakma sistemim ingilizce türkçelerini veremedim
i417.photobucket.com

partition magic falan indirmene gerek yok. windows programları yterli.
  • ben smyrna  (18.02.11 15:33:46)
başka usbde denedim.olmadı
partition magic uyum sorunu falan bişeyler dedi.

i51.tinypic.com

win 7 laptop.
  • aşksız prens  (18.02.11 15:50:36)
yukardaki sıralamada en usttekine yapcan o islemi.

  • bryan fury  (18.02.11 16:02:44)
i51.tinypic.com adresinde disk başlatılmamış olarak görülüyor. "disk 1 bilinmeyen" yazan yeri sağ tıklayıp başlat (ya da çevrimiçi yap) gibi bişeyi tıkla. daha sonra onun sağındaki ayrılmamış yazan yeri sağ tıklayıp yeni birim de ve formatla.

  • sysadmin  (18.02.11 21:58:58)