Laptop usb port ve gamepad sorunu

Acer 5740G laptop var. sağda 2 solda 2 toplam 4 adet usb port var.

Şimdi bunlardan birine mouse bağlı. Diğerlerine gamepad bağladığım zaman 2 tane gamepad'ten birini kapatıyor görmüyor sürekli gidip geliyor. Yuvalarda bir problem yok gevşeklik vs gibi. Çünkü diğer bütün aygıtlar sorunsuz çalışıyor.

Sadece 2 gamepad çalıştırmak istediğimde birini sürekli atıyor. İlginçtir ki laptop'ı pilde çalıştırdığımda bir sorun olmuyor 2 gamepad ile de oynayabiliyoruz.

ne yapmalı?

gelişmiş güç seçeneklerinde usb selective suspend setting diye bir şey var. onun ayarlarıyla oynamayı deneyin belki işe yarar.

  • lemmiwinks  (18.02.11 11:43:04)
Onu da denedim ancak olmuyor. Pil'de etkin şekilde duruyor dengeli seçeneğinde de etkin e aldım ama yine olmuyor.

Sadece fişi çıkarttığımda çalışıyor 2 gamepad'te
  • croswell  (18.02.11 11:59:19)
calistir'a msinfo32 yazin. gelen pencerede donanim kaynaklarini secin. cakismalar/paylasim kisminda ayni irq'ya sahip usb aygitlarini not edin. daha sonra aygit yoneticisinde o usb aygitina gidip sag tiklayip ozellikler dedikten sonra kaynaklar sekmesine irq degerine bakin. cakisma varsa o degeri usb'lerin kullandigi irq'lardan biriyle degistirin. prizden ve pilden calismasinda degisiklik gostermesi saniyorum ki acpi ayarlariyla ilgili. bios'ta acpi seceneklerinde ne gibi opsiyonlar var?

  • dahicocuk  (18.02.11 12:20:05)
IRQ değerlerini değiştirmeyi bulamadım. Çakışma/paylaşım sekmesinde bir tane usb gözüküyor IRQ 16 değerinde ama nedir ne değildir bilmiyorum.

Bios üzerinde de ACPI diye bir kısım bulamadım :(
  • croswell  (18.02.11 16:33:32)