bir film

merhaba,

sürekli aklıma geliyor, unutuyorum sormayı. aklıma takılan bir film var. küçükken izlemiştim. bulmam önemli.

türü bilimkurguydu. sanırım bir çocuk biraz macera yaşayıp, bir şekilde yaşadığı çağdan çok sonrasında uyanıyordu (yanlış hatırlamıyorsam 2000 yıl) ve annesini görüyordu. insana benzeyen ancak daha uzun, narin vücut hatları olan, homojen görünümlü ve yavaş hareket eden zeki canlılar da vardı. sadece bir takım dikdörtgen prizmalarının bir araya gelerek oluşturduğu bir araçları vardı ve onunla yolculuk ediyorlardı. bir de yanlış anımsamıyorsam yolculuk bittiğinde dağılıyordu bunlar. aracın hareketini ise bu canlılar beyinlerini kullanarak telepatiyle sağlıyorlardı. iletişim de yine telepatiyleydi. çocukla da bu şekilde iletişim kurmuşlardı. ona annesini göstermişlerdi. matrix'teki gibi uzun deri ceketli acayip bir adamla ve mekanla geçen bir sahnesi de vardı ama net hatırlamıyorum. sanki bir şeye ulaşmaya çalışıyorlardı.

bu sahnelerin sizlere hatırlattığı bir film ya da filmler var mı?

ai olabilir mi?

  • kazma penguen  (17.02.11 19:23:41)
  • microfiction  (17.02.11 19:25:26)