fotoğraflı kartvizit olur mu?

örnek ektedir..
örnek gerçekten örnektir, yani tasarımın son aşaması değildir.. amaç yalnızca bu soruyu sormaktır.. yine de tasarımsal eleştiriler de keyifle dinlenir..

bu arada amaç şudur, kartvizitlere baktığımda bu kimdir neyin nesidir çoğu zaman bilmemekteyim.. kimlik gibi ufak bir fotoğraf güzel olur diye düşündüm.. şimdi ise kartvizit bastırmam iyi olur diye böyle bir şey geldi aklıma.. ama hiç bir kartvizitte böyle bir şey görmedim henüz.. ben gidip böyle bir kartvizit bastırsam ne olur ey ahali? saçma, görgüsüz, mantıklı vs?

böyle gözleri fıldır fıldır dönen, ukela mimar istemeyebilir insanlar :)

  • mea maxima culpa  (16.02.11 11:43:19)
bana fotolu kartvizitesini verse biri, puhahaha mala bak derim arkasından jigolomudur nedir die.

  • skutsk  (16.02.11 11:47:51 ~ 11:48:18)
bence resimsiz daha ciddi duruyor, mea maxima culpa`nın da dediği gibi yanlış anlama ukala duruyor gibime geldi sanki. ya da en azından resim olacaksa daha ufak şekilde olmalı şu şekilde:
www.google.com.tr

ama bana kalırsa resimsiz daha güzel olabilir yine şu şekilde :
www.google.com.tr

www.businesscards2k.com
  • ymerdiveni  (16.02.11 11:50:32)
yanlış anlama güzel bir fikir, ama resim ofsayt :)

  • mea maxima culpa  (16.02.11 11:59:00)
kartvizitin en muhteşemi en sade olanıdır. fotoğraf filan kartvizitin doğasına aykırı. ne o öyle köy emlakçıları gibi.

  • teritori  (16.02.11 12:01:48)
sakın ha :)

  • hasnicktir  (16.02.11 12:09:58)
laleli de mi dukkan aciyorsun:)yabancilara satis yapan butun dukkanlarda kartvizitler resimlisagda solda iki resim sacha&hadji,ahmed&pinokyo seklinde.

bana bir mimar bu karti verse hadi lan derim icimden.bu karti anca bardan kiz kaldirirken kullanabilirsin.hem yakisikliyim hem title var daha ne olsun.sert mi oldu bu.evet oyle olmus.

ama su olabilir.senin olusturdugun bir ofis,insanlar calisiyor ,sen cizim masasindasin,fonda bunu kullanirsan.hem isi cagiristirir hem de kendini gostermis olabilirsin.
  • cizgilipijama  (16.02.11 12:10:09)
yurtdışında gayet yaygın özellikle de danışmanlık vb. alanlarda.

  • sui  (16.02.11 12:15:32)
uzak doğulular öyle kart basıyorlar. bende bizzat 3 kişinin öyle kartı var. olur yani.

edit: cevap yazdıktan sonra kartına baktım. hakkaten jigolo kartı gibi. vesikalık resim koyun tanınmak istiyorsanız ama bu ne yahu, facebookta profil resminiz mi :))
  • vejeteryan vampir  (16.02.11 12:15:45 ~ 12:17:10)
işinden çok kendini öne çıkarmış oluyosun bu foto ile. şarkıcılar gibi. daha özel, daha mesleki bir kartvizit tasarımı ile bence insanlar kim olduğunu hatırlar karta bakınca. hatta kendi resmin yerine bir çizimini, yaptığın bir işin fotosunu vs koysan bile daha mantıklı bence. çünkü sonuçta mimarı tipine göre seçmiyorlar.
bu foto özel spor öğretmenliğini filan çağrıştırdı bana. iş için gerekli ciddiyeti barındırmıyor bence.
uzakdoğulular da isim benzerlikleri nedeniyle sanırım bu yönteme başvuruyor. yani mantıklı bir amacın olması lazım, nedir?
sonuçta aklımda kalan kişilerin kartvizitleri de aklımda kalıyor sorun olmuyor.
  • kediebesi  (16.02.11 12:30:42 ~ 12:35:51)
bence fotoğrafa hiç gerek yok. hoş bir izlenim bırakmayabilir verilen kişide.

  • bernayben  (16.02.11 12:43:26)
Bana da seçilmek isteyenleri hatırlattı. Çok gördüm böyle kartlardan.

  • july14  (16.02.11 13:02:24)
evet, özellikle yurtdışında ve tasarım alanında gayet yaygın ama foto cok onemli

  • rn  (16.02.11 13:03:14)
manken ya da fotomodel deilse kartin sahibi cok sacma olur.

  • all girls dream  (16.02.11 14:31:46)
aman usta, aman. berbat olmuş.

  • roket adam  (16.02.11 16:18:38)
aman diyim. kartvizit kurumsal bir kimliktir. her ne kadar bireysel bir iş yapıyor olsanız dahi muhatabınız bunu çok yanlış değerlendirebilir. en azından bana birisi fotoğraflı bir kartvizit verse çok ciddiye almam.

tabii bir de işin şuna dönmesi riski var :) şaka tabii

img413.imageshack.us
  • solomon  (16.02.11 16:52:48)
  • p shadow  (16.02.11 18:03:57)
anılcım olmaz. ne bu böyle oyuncu gibi.

  • african rain  (16.02.11 23:23:16)