laptop sogutucu

sayin duyuru sakinleri, gerek 1080p film izlerken gerekse oyun oynarken laptop asiri derecede isiniyor ve kasmaya basliyor. bu sebeple sogutucu almaya karar verdim.

bildiginiz kaliteli ve fazla gurultu cikarmayan sogutucu tavsiyelerinizi bekliyorum. bir de istanbul'da bulabilecegim bir urun olursa sevinirim. simdiden tesekkurler.

edit: zalman turkiye'de yok zannediyodum fakat simdi tekrar arayinca gordum ki vatan computer bir guzel geciriyomus.

bulunurlugu konusunda pek bi fikrim yok ama her turlu zalman alin derim ben..

  • buzzlightyear  (14.02.11 00:19:53)
Bir soğutucu standına 150 tl vericek kadar zengin olduğumda D&r daki hareket kabiliyeti oldukça başarılı olan soğutucuyu alırdım.Hem başarılı bir soğutucu hem de her pozisyona giriyor.

  • skywalkeremre  (14.02.11 00:19:59)
bir notebook'un normal şartlar altında saat hızlarını downclock edecek kadar ısınmaması lazım, doğrudur bazı notebooklar daha sıcak çalışır ama downclock ettirecek seviyeye gelmemeli hiç bir notebook, yani soğutucuya ihtiyaç duymamalı. kendiniz başarabiliyorsanız içini açın temizleyin termal macunu değiştirin, şöyle bir bakım yapın. yok eğer notebook yeniyse ve bunları yapıyorsa servise verin bir baksınlar. boşu boşuna soğutucuyla falan uğraşmayın. bu soğutucu muhabbeti nereden çıktı vallahi anlamıyorum. notebook'u soğutucusuz rahat biçimde kullanmak gerek, kullanamıyorsam sorun vardır notebook'ta diye düşünürüm ben. ayrıca verdiğin paraya aldığın performans soğutucularda hiç iç açıcı değil.

sadece yatarken veya yerde oturur pozisyonda falan kullanmak için kullanışlı soğutucu standlar var onlardan almak mantıklı olabilir diye düşünüyorum...
  • neverdom  (14.02.11 05:52:15)
thermaltake in güzel ve ucuz modelleri var.çok da sessiz.

  • nekodunlangafana  (14.02.11 07:05:40)
eğer zalman diyorsan zalman nc2000 modelini kullanıyorum ve gayet memnunum. ses konusunda da gerçekten sessiz.

  • ahmet demir  (14.02.11 12:13:36)