su programlardan hangisi benim pc yi yavaslatiyor hangilerini sileyim

arka planda bunlar hep calisiyormus, hangilerini iptal edeyim..

windows ses bitis noktasi olusturucu
windows
temel filtre altyapisi
arka plan akilli aktarim hizmeti
sifreleme hizmetleri
DHCP istemcisi
DNS istemcisi
tani ilkesi hizmeti
windows olay günlügü
COM+ olay sistemi
Windows yazi tipi onbellegi
grup ilkesi istemcisi
insan arabirim aygiti erisimi
IKE ve AuthIP IPsec anahtarlama modülleri
IP yardimcisi
sunucu
Is istasyonu
TCP/IP Net'BIOS yardimcisi
process monitor
multimedya sinif zamanlayicisi
Windows güvenlik duvari
Microsoft antimalware service
Program uyumluluk yardimcisi hizmeti
IPsec ilke aracisi
Uzaktan erisim baglanti yöneticisi
windows yedekleme
sistem olay bildirim hizmeti
kabuk donanim algilamasi
yazdirma biriktiricisi
SSDP bulma
güvenli yuva tünel protokolü hizmeti
Windows resim alma
hizli getirme
telefon
temalar
dagitilmis baglanti izleme istemcisi

bunlarin hepsi icin uretici microsoft corp. yaziyor

hangilerini iptal edeyim hangileri gereksiz.

bunlar program değil "servisler"dir. microsoft servislerini düzenlemek türünden aramalar yaparsanız sizin ihityacınıza göre açılıp kapatılabilecek servisleri düzenleyebilirsiniz. kimse pcnizin donanımını ve ihtiyaçlarınızı bilmeden bunu kapat bunu aç diyemez.belki bir kaç tanesi genelleme yapılarak kapatılabilir. ama dediğim gibi sonra sorun ile karşılaşma ihtimaliniz olur. ingilizce varsa microsoft sitesi de iyidir (gerçi orada türkçe de vardır sanırım)

mesela win'in bu özelliğini ben hiç kullanmadığım için bunu kapatabilirim.
Program uyumluluk yardimcisi hizmeti
  • ben smyrna  (09.02.11 12:45:42)