[ joomla ] tasarımı başka bir server üzerinde yapmak

şimdi bir şirket için web design işine girdim. joomla ile yapacağım. fakat şirket domain ve hosting şifrelerini vermiyor. neyse... tasarımı yap cd ile ver diyorlar.

bu durumda: benim kendi domainim olan www.bilinmeyenler.net üzerinde klasör açıp joomla dosyalarını oraya extract edip tüm tasarımı burada yaptıktan sonra tüm klasörleri, tasarımını yaptığım server a direk upload edersem orada da çalışır mı?

ne önerirsiniz bu konuda? bilgisayarına server kur derseniz ortada kalırım çünük mysql database vs. de kullanıyor bu joomla.. yani hiç anlamam o işlerden...

önerileriniz nedir? hiç sorun yaşamadan başka hosting üzerine yapabilir miyim bu işi?

sorun çıkacaktır. çünkü joomla kurulum sırasında bilindiği üzere bazı bilgiler istiyor ve sitenin kurulu olduğu yolları local olarak configuration.php dosyasına yazıyor. bir mysql de otomatik oluşturduğu tabloları phpmyadmin ya da mysql front kullanarak şirket sunucusuna aktarman gerekir. daha sonra joomla dosyalarını şirket sunucusuna aktarır ve configuration.php dosyasını baştan düzenlersin. düzenlemen gereken birkaç satır var.
$mosConfig_absolute_path -sitenin sunucu üzerindeki lokal yeri
$mosConfig_cachepath -sitenin sunucu üzerindeki geçici dosya lokal yeri
$mosConfig_live_site - sitenin http adresi
tabii e-posta sunucusu ve mysql database bilgileri de farklıysa onları da bulup değiştirmen gerekecektir.
  • phonex  (18.02.08 11:29:42)