Ürün İade

Teknosa'dan logitech fare aldım. Eve geldim açtım, farede denge sorunu var. Altındaki 4 tane kaygan yüzey varya, sanırım onlardan bir tanesi uzun milimetrik. Ayağı kısa masa gibi, tık tık asabını bozuyor insanın. Bunu garantiye yollasalar hayatta bir hata bulmaz onlar. Gidip iade etme şansım var mı benim? Kasadaki kız iade yok gibi bir şey söyledi sanki. Takıldım orasına, kullanırken asabım bozuluyor duyuru :( 30 lira çöpe mi gitti?

seni rahatsız eden,üretim kaynaklı bir sorun varsa tüketici hakem heyeti bunu anlayacak ve lehine karar verecektir.calm down daddy.

edit:

pop3.. herşeyi anlatmış...ama iade almazlar çok büyük ihtimal.thh yolu görünüyor bence sana.

sorgusuz sualsiz olayı da bayağı bir sorgulu sualli oluyor türkiye'de.aldanma.
  • p a t r i o t  (08.02.11 01:00:38 ~ 01:13:50)
Tek çare o mu? Çok uğraştırıyor diyorlar, 3 ay filan...

  • daddy  (08.02.11 01:06:45 ~ 01:06:55)
aldığınız ürünü 7 gün (bazen değişiklik gösterebiliyor) içerisinde sorgusuz sualsiz iade etme şansına sahipsiniz. firma çalışanları size böyle bir hakkınız yok deseler de inanmayın. eğer uğraştırırsa "ayıplı mal" kategorisinden tüketici mahkemelerine başvurabilirsiniz.

  • coder  (08.02.11 01:08:51)
iade edebilirsin bence. geçen sene teknosadan kamera aldım. paketten de çıkarmıştım ama beğenmediğimi söyledim iade ettim. bi sorun olmadı hiç.

  • elorelia  (08.02.11 01:09:23)
ürünün kutusunu açtığınız için iade şansınız yok. servise gitmesi için de herhangi bir arızasının bulunması gerekli. o açıdan şikayetleneceğiniz herhangi bir mecra yok. ama yine de şansımı deneyeyim diyorsan aldığın yere bir git. bir iki güzel muhabbetten sonra iade belki yaptırabilirsin. dene yani

  • pop3 tabanli  (08.02.11 01:10:24)
Abi nasıl havada kalmış bir konu bu :D... Herkes farklı bir şey söylüyor. 7 gün koşulsuz iadeyi ben de netten alışverişte duymuştum sanki.

  • daddy  (08.02.11 01:12:04 ~ 01:12:44)
7 gün içerisinde iade edersin diyenlere bakma. yasa da internetten alış-verişlerde 7 gün içinde iade şansın var. ama bu tür kapalı ürünlerde kutuyu açtığın zaman bir teknik, mekanik sorun yoksa iade edemiyorsun malesef. ama dediğim gibi satış danışmanının ya da yöneticinin insiyatifine kalmış. dene diyorum bir

  • pop3 tabanli  (08.02.11 01:12:25 ~ 01:14:13)
iade şansı yok diyenleri dinlemeyin, bu kişilerle ilgili şu anda düşündüğüm bu tarz firmaların satış danışmanları olduğu. merak etmeyin böyle hakkınız var, ambalaj falan çok da önemli değil. isterseniz tüketiciyi koruma kanunlarıyla ilgili yazıları nette araştırabilirsiniz. sabaha kadar bu tartışma devam ederse bizzat ilgili metinleri aktarırım :)

  • coder  (08.02.11 01:23:13)
  • pop3 tabanli  (08.02.11 01:29:41)
internet üzerinden 7 gün, mağazadan alırsan 15 gün içinde iade edilebilir diye biliyorum. hem benim aldığım kamerada teknik bi arıza yoktu. baştaki haliyle pakete yerleştirdim. beğenmedimi söyledim direk. açıp kontrol bile etmediler. paranızı geri alabilirsiniz dediler mi hatırlamıyorum, çünkü ben üzerine para ekleyip başka bi ürün almak istemiştim. teknosa 30 liralık ürün için sorun çıkarmaz bence.

  • elorelia  (08.02.11 01:36:05)
logitech'in musteri iliskileri cok iyidir. hic olmazsa logitech'i arayin, bir yol cizerler.

  • yardimci  (08.02.11 01:44:07)
iade edemezsin, ama bir iki gün içinde hareket edersen durumunu düzelttirebilirsin..
benzer durum başıma geldi, ordan biliyorum

(bkz: ayıplı ürün)
  • appdata  (08.02.11 02:10:39)
Kişisel kullanım ürünleri açıldıktan sonra genelde iade kabul edilmez, ürünü götürdüğünüzde size ürünün teknik servise gönderileceği ve ordan onay gelmesi halinde değişim ya da iade yapılacağı söylenecektir. Müşteri hizmetlerinde ki arkadaşı hatanın kullanımdan kaynaklanma imkanı olmadığına üretim hatası olduğuna ikna edebilirseniz, o an iade yaparsınız, aksi halde 20 gün kadar beklemeniz gerekir ancak neticede ürün iade olacaktır.

  • candy'ye müslüman  (08.02.11 13:11:11)