iki farklı bağlantıyı tek pcde download için kullanmak

biri normal adsl diğeri telefon üzerinden 3g bağlantıyla iki koldan download yapmak istiyorum. ikisini de bilgisayarda yapmak ve torrent aracılığyla yapmak istiyorum. mümkün müdür? nasıl?

edit: 3gyi bilgisayardan halihazırda kullanıyorum onda sorun yok.

ag baglantıları-sag tık-baglantıları koprule diyip ikisini seciyorsun.

  • bryan fury  (07.02.11 08:56:00)
köprüyü kurunca kablosuz bağlantı kopuyor. (adsl i lan, 3gyi wireless kullanıyorum)bikaç kez denedim aynı tek başına sorunsuz bağlantı var, ikisini de takıyorum sorun yok. köprüleyince kablosuz olan çat kopuyor.

  • geldiler  (07.02.11 09:21:48)
su an kablosuz ag yok da, olunca dneıyım bakalım derdı neymıs. olay bu sekilde ama, ayarlarını bi kurcala. belki oyle bişi vardır. digerı baglıyken kapat vs die.

  • bryan fury  (07.02.11 09:24:56)
kurarken eset firewall portu açim mi diye soruyodu devam diyodum onu kapattım oldu.
peki şu an bu bağlantıları seri mi kullanıyorum paralel mi? download hızından analyamıyorum çok stabil değil.

  • geldiler  (07.02.11 09:34:32)
seri kullanmazsınız, paralel olur (daha once denemedim ama benim internet mantıgımla böyle)

  • rurouni  (07.02.11 10:06:50)
evet bence de öyledir. peki benim amacıma gelirsek nasıl kötü emellerime alet edicem ben bunu. adsl ile 100 3g ile 300kb civarında download yapıyorum. farklı iki program kursam birine birini diğerine öbürünü nasıl kullandırırım?

  • geldiler  (07.02.11 10:44:40 ~ 10:45:57)
paralel kullanıyor. toplam bandwith in lan+3g su an.

proramlara sen sunu sen bunu kullan diyemıyorsun da, programların ayarından max bandwith ayarı yapaiblirsin.
  • bryan fury  (07.02.11 11:15:35)
kafa karışıklığı olmasın, iki arabirimi de bağlasan sadece birini kullanıyorsun şu anda, o da route tablosunda metric'i yüksek olan bağlantı. komut satırına "route print" yazarak görebilirsin, network destination'ı 0.0.0.0 olan iki route görünmesi lazım orada. köprü'nün de konuyla bir alakası yok.
farklı programlara istenilen bağlantıyı atayabilirsin (forcebindip diye bir program var), ama örneğin bir programa (ha, özel olarak bunu destekleyen yoksa) iki bağlantı kullandıramazsın. iki tane torrent programı kullanarak bunları farklı ağ arabirimlerine bağlayarak (ve farklı şeyler indirerek) kullanabilirsin.

  • xanathar  (07.02.11 11:53:58 ~ 11:55:04)
o ye. sori yanlıs biliyormusum.

  • bryan fury  (07.02.11 12:41:06)