dell vs. asus

selam millet. iki laptop arasında kararsız kaldım.

birincisi şu:
gold.com.tr

ve ikincisi:
gold.com.tr

bilen biri el atıversin.

ikisine de o para verilmez ama illa alicam diyorsan dell al derim.

  • fundamental  (05.02.11 18:09:52)
teknik servis açısından sorarsan dell +1 derim.

özellikler açısından ise neredeyse tamamen aynı işlemci, harddisk, ram v.s bir tek ekran kartları değişik ki ati 5650 6370'e göre çok daha üstün bir ekran kartıdır. hani piyasada şuan tercih edeceğim tek ekran kartı 5650'dir. ati 6370 (asusta kullanılan) ati 5470'le neredeyse aynı diyebiliriz. ürün karşılaştırmaları da şurda bakabilirsin;

www.notebookcheck.net

bence dell.
  • ogzi  (05.02.11 18:17:02)
DELL in ekran kartı bariz daha iyi. ve ram den de avantajı var. bir dell kullanıcısı oalrak Dell i tavsiye ederim.

  • nekodunlangafana  (05.02.11 18:18:16)
fiyat farkini olusturan etmen ekran karti.

5650 ile 6370 performans acisindan oldukca farkli. sayet oyun vs veya grafik kartini yoracak islemler yapilacaksa benim tercihim dell'den yana olurdu (+1333mhz ram farki da bir miktar oynatmistir fiyati).
  • entrapmen  (05.02.11 18:23:10)
Bir DELL kullanıcısı olarak dayanıklılık konusunda hepsine on basar, o konuda için rahat olsun. Miktar gerçekten biraz fazla, başka alternatiflere yönelirdim ben ama sen biraz daha profesyonelce bir amaç için kullanacaksan ve miktar da önemli değil diyorsan dell gözün kapalı al derim.

  • here we go  (05.02.11 18:27:23)
hiç birine bakmadım , dell diyorum

baktım gene dell diyorum ,

gerisini sen düşün ^ ^
  • busuta  (05.02.11 19:12:48)
ben de dell diyorum bir asus kullanıcısı olarak.

ne olursa olsun notebooklarda servis cok önemli bu da asus un en kötü yönü.
  • rurouni  (05.02.11 19:49:14)
bu aralar laptop alacak insanlar hep bu ikisi arasında kalıyor. ikisi de fiyat - performans oranı iyi güzel marka. ama dell sanki bi adım daha önde.

  • Neill  (05.02.11 19:50:41)
asus'un allah cezasını versin.

  • domine deyus  (05.02.11 20:30:47)
panpa ram de ddr3 1333 vs 1066 ekran kartı da muhım tabi. direk donanım olarak bakarsan bile dell daha iyi bi donanım. servis ve dayanıklılık dersen dell siker o derece.

  • bryan fury  (05.02.11 21:49:38 ~ 21:51:29)
DELL iyi.

  • sourlemonade  (06.02.11 06:50:49)