ankara minibüs güzargahları ve dahası

konuyu uzun uzun anlatıp anlam karışıklığına sebep vermemek için aklımdaki tüm soruları aşağı sıralıyorum.

1. or-an'dan park caddesi'ne nasıl gidilir? nerede inilir, dönüşte nereden binilir?
2. park caddesi'nden kızılay'a dolmuş kalkar mı? kalkar sanırım. kalkarsa akşam en son kaçta kalkar?
3. güvenpark'tan or-an'a kalkan son minibüs kaçta kalkar? hafta içi / hafta sonu farkı var mı?
4. park caddesi'nden oran'a taksi kaç tutar?
5. bahçeli'den kaç tutar?

özellikle 2. ve 3. sonu büyük öneme sahip. cevaplar için şimdiden teşekkürler.
edit: daha geç olduklarını sanmıyorum da.. otobüsler için de geçerli sorularım.

1)or-an'dan önce kızılaya gelirsiniz.meşrutiyet caddesinden konutkent veya türkkonut otobüslerine binip son durakta inerseniz park caddesine 20 metre.
2)son zamanlarda konutkent-ümitköy-kızılay dolmuşlarını duydum ama hiç görmedim.adı var kendi yok gibi.otobüs en garantisi.emin olmamakla birlikte 11 olduğunu tahmin ediyorum. park caddesine gelirken dönüşü şöföre sorabilirsiniz.
3.Bunu malesef bilmiyorum.
4.mutlaka pazarlık yapın.30-40 a anlaşırsanız gayet makul olur.
5.bahçeliden daha fazla tutar. çünkü park caddesi çevre yolundan orana daha kısa.
  • restless oblivion  (04.02.11 22:38:02)
4'ün 30 - 40 olduğunu hiç sanmıyorum yalnız. 3'ü de bulsak bir yerden çok harika olacak. cevaplar için çok teşekkürler.

  • jack of hearts  (04.02.11 22:42:57)
park caddesine yakın oturuyorum.kolej tarafına 30 a ikna etmiştim ama 5-6 ay oluyor oradan karşılaştırarak öyle bir benzerlik kurdum. buradaki taksicileri az çok tanıyorum ve çok bezdirmiştim adamı :) yani 40 filan kabul ederse çok makul bir fiyat olur demek istedim.

  • restless oblivion  (04.02.11 22:50:53)
bilkent'ten 50 tuttuğunu biliyorum da, çayyolu'ndan daha bir uzak geldi şimdi gözüme. :) ondan öyle dedim ben de. :) bu arada;
- evet, 3'e cevap yok mu? 3'e yok mu? üç üç üç..

  • jack of hearts  (04.02.11 22:54:19)
dolmus 12de bitiyor.

  • fundamental  (04.02.11 22:58:49)
3- guvenpark'tan or-an'a gece 12-12.30 a kadar dolmus bulabilirsin.olmadi bulvardan 12.30'a kadar ilker, keklik pinari, or-an otobusleri gecer bunlarin hepsi tepedeki son duraga gidecegi icin en kotu oradan or-an merkeze dogru yurur ya da taksi tutarsin.

4- 60 TL'den asagi tutmaz. pazarlik yapmak gerekli.

5- bu da yaklasik 30 TL tutar.
  • helenart  (05.02.11 10:19:52)
günün birinde aynı muhabbetten müzdarip olup arama yapacak ve bu konuyu bulacak arkadaş için soruların net cevaplarını yazayım, bugün test ettiğim kadarıyla.

2. saat 11'e kadar (hatta 11:15 filan) otobüs de dolmuş da var. taksicilere kanmayın sakın, saat 10'dan sonra tüm ulaşım olanaklarının tükendiğini iddia edeceklerdir.
4. çok tutuyormuş, anlaşmak şart.
  • jack of hearts  (06.02.11 02:47:01 ~ 26.08.12 12:25:01)