Kilo alamamak.

Kilo almam gerek. Yemek yeme problemim yok her şeyi yiyorum, hatta devamlı yağlı şeyler yiyorum sabahları erken kalktığım için. Börek, poğaça falan filan. Günümün büyük bir kısmı da bilgisayar başında geçiyor, spor falan da yok sayılır. Ama kilo alamıyorum, çok değil 5-6 kilo alsam güzel olacak. Kimyasal kullanmak istemiyorum. Var mı öneri?

(bkz: #21922484)

  • sen git ben geliyorum  (03.02.11 20:03:15)
patates kızartması ye bol bol. aburcubur tabir edilen cips felan filan. kilo yapar heralde. zaten obeziteyi festfutcular dünyaya yaydı diyolar.

  • platoniclover  (03.02.11 20:03:30)
geceleri salya falan akıyor mu çok? kurt ihtimalini düşünmüşsünüzdür ama.

  • cro magnon  (03.02.11 20:04:17)
Spor yapın. Spor sadece zayıflatmaz, vücudu dengeler.

  • sourlemonade  (03.02.11 20:08:06)
@platoniclover yiyorum devamlı, yemekten sonra da cips parlatıyorum haftada 2-3 kere hatta. ama yok tık etmiyor.
@cro magnon yok, öyle bir problemim olmadı.
@akalmor sen abartmışsın o kadar da demedik :)
@cosmicstring spor yaptığım zamanlar daha çok kilo veriyorum.
  • xenophobe  (03.02.11 20:11:36)
@cro magnon

ben de kilo alamıyorum ve evet, salya problemim de var. bu kurt meselesi nedir acep?
  • yasakani  (03.02.11 20:14:45)
@akalmor ağırlıklı olarak bisiklet bir de futbol.
Bim'den böyle direk tavsiye versenize, şunu al bunu al diye. çok mu zahmetli oldu? ben de yiyorum çikolataydı, cipsti ama fayda etmiyor

  • xenophobe  (03.02.11 20:15:43)
@yasakani
bagirsak kurdu, tenya. bunlar bağırsakta yaşar, senin yediklerinle falan beslenir diye biliyorum. böylece kilo almanı da engeller. sen yine de başlıktakileri oku.

  • xenophobe  (03.02.11 20:16:55)
spor, koşma, yüzme filan değil de kas geliştirme odaklı olunca ve beslenmeyi protein ağırlıklı yapınca kilo aldırıyor diye biliyorum.

özet: dambıl al, et ye.
  • kamile  (03.02.11 20:19:42)
Bim'de un kurabiyesi vardır Kurabiyecizade marka. Lezzetli fazlaca. Sanırım benim götte de katkısı büyük. (Aslında başka kurabiyeleri de var ama denediklerim içinde en iyisi ve en kalorilisi un kurabiyesi.)

  • sesee  (03.02.11 20:19:54)
@akalmor yok ya ilaç kullanmam. bim den isim ver bana sen :) lezzetli bişi olsun ama gidip alayım 15-20 paket.

  • xenophobe  (03.02.11 20:21:00)
akalmor yapma etme 1 metrelik tenya çıkıyor adamların bağırsaklarından.

  • cro magnon  (03.02.11 20:31:59)
kamile bi siktir git.

"İnce bağırsağa yapışan skoleks ile bağlantılı boyun kısmından gelişen proglottidler 2-3 ay içinde parazitin erişkin formunu almasıyla döngüsünü tamamlar. Domuz tenyası 3 ile 5 metre arası uzunlukta olup skoleksinde rostellum ve çekmenler barındırır. Proglotidler düzenli yapı ve dizilim gösterir. Sığır tenyası 6-10 metre arası uzunluktadır, skolekste sadece dört çekmeni bulunur, proglottidlerin yapı ve dizilimi düzensizdir. Balık tenyası ise 20 metreye kadar uzanabilmekte fakat skolekste çekmen ya da rostellum barındırmaz, proglottidleri çok düzenli ve sık dizilmiştir.
Domuz ve İnsan dokuları ve özellikle de beyin dokuları birbirine benzer olduğundan, domuzlarda meydana gelen cysticercosis vakaları insanda da görülebilmektedir. Bu bağlamda insanlar, domuz tenyasının konağı olduğu gibi aynı zamanda ara konağıdır da. Beyinde meydana gelen durumlara Neurocysticercosis adı verilir, ölümle sonuçlanabilmektedir. Domuz ve insan dokularının bu yapısal benzerliği ikisininde hepçil türler oluşundan sebep alır. Sığır ve boynuzlu hayvanlardan geçen parazitler, otobur canlıları ara konak aldığından insanın ara konağı değildir."
  • cro magnon  (03.02.11 20:50:50)
geceleri yatmadan önce yemek ye ve yat. kilo almaya birebir.

  • balpolen  (03.02.11 22:16:56)
sigara kullanıyosan bırak ve spora başla

  • bushido77  (03.02.11 22:17:59)
sigara içiyorsan bi kere onu kesinlikle bırakman lazım. En azından 2-3 aylığına. sonra eğer öyle bir imkanın varsa 1 haftalığına açık büfe tam pansiyon bi yerde tatil yap. yemekleri abart. sömür açık büfeyi, hayvan gibi ye. tatlısından yeşilliğine salatasına kadar tabağındaki her şeyi bitir. miden açılacak zaten 1- 1,5 ay böyle çok yemeye devam et. denedim %100 çalışıyor :)

  • otonomo  (14.07.11 21:57:43)