arabaya ne oldu?

Dun dik bir yokuşu 3. viteste alma hatasına duştum. yolun yarısında araba durmak uzereyken 2'ye duşureyim dedim ama arkadan araba geldiği için gaza biraz fazla bastım ve o yokuşu çıktım. sonrasında arabadan iğrenç bi koku geldi. (yanık lastik değil. daha keskin) motoru birkaç saat dinlendirdim koku gitti amaaa bu sefer de normalde 60'ta 3. vitesle giderken şimdi o hızda 4'e bile atsam motor bağırıyor. Ne olabilir muhtemel sorun?

ilk aklıma gelen; balataların canına okumuşsun

  • pposeidon_1  (02.02.11 15:35:27)
debriyaj balatası kaçırıyor dostum. En son ne zaman değiştirdin balatayı.

  • Dharmalı  (02.02.11 15:37:05)
@dharmalı: birkaç ay oluyor balataları değiştireli..

  • black sabahat  (02.02.11 15:54:57)
balataları mı , balatayı mı. fren balatalarından bahsetmiyorum baskı balata dedim. Eğer debriyaj balatasını değiştirdiyseniz, ustaya gidin hemen. Debrijay balataları ortalama kullanımda 50000 km götürür.

  • Dharmalı  (02.02.11 16:06:16 ~ 16:06:52)
yokuştaki olayda debriyaj baskı balatasının ömrünü biraz azaltmıştır ama 2. durumdaki olaya yol açmasına neden olduysa debriyaj setinin değiştirdiğin yerde özensiz işçilik veya kalitesiz parça takmış olabilirler

  • fkplstc  (02.02.11 16:06:26)
@dharmalı: butun balatalar değişti. bu durumda ustaya gitmek farz oldu herhal..

  • black sabahat  (02.02.11 16:09:13)
bütün balatalar değişti diyorsunuz da ustaya kaç para verdiniz? yani debriyaj balatasının değişme maliyeti size 300-500 ye patlar tabi arabanın markasını bilmiyorum. o koku debriyajdan gelmiştir. eğer yeni değiştirttiyseniz ya kaçırttınız ya da yarı ömrünü yediniz.

  • ykyt  (17.02.11 13:21:09)