[]

ape ve cue uzantılı dosyalar

şimdi ben bir grubun tüm albümlerini içeren bir zip dosyası indirdim, dosya içinden bir yığın başka dosya çıktı. ape ve cue uzantılı iki dosya var, ape olan media player'la falan açılıyor eyvallah da, bütün şarkılar bir saat 18 dakikalık tek bir dosya olarak açılıyor. ben istiyorum ki hepsini ayırayım birbirinden de dinlerken kolaylık olsun.

monkey's audio diye bir program indirdim ama onun yaptığı şey sıkıştırılmış ape dosyasını daha fazla yer kaplayan başka bir dosya olarak dışarı çıkartmak oldu. nihai amacımla ilgili ne yapmam gerek bulamadım programı kurcalamalarım sonucunda. ondan önce de google'daki aramalarım sonucunda güya birilerinin birilerine bu konuyla ilgili tavsiye ettiği bir program daha indirdim ama o daha da alakasız bir media player çıktı.

ne yapmam lazım bu şarkıları ayrı ayrı dosyalar haline getirmek için? cue uzantılı olan da herhalde cd'ye yazmak için olsa gerek? ama gene bir dosya halinde yazacaksa ne anladım ben o işten.

 
cue'yu cd ye yazmayı bir dene, eğer parçaları ayrı ayrı yazarsa ordan istediğin formatta ripleyebilirsin. windows media player ya da winamp yapar mesela.

bu da işe yaramazsa, kullanımı kolay bir audio editör ile (mesela acoustica) parçalrı tek tek kesip kaydetmek kalıyor geriye.

edit: pardon acustica kolay değil pek. audacity diyecektim.
  • celeron 300a  (02.02.11 01:30:02 ~ 01:32:15) 
o kadar kasmana gerek yok. medieval cue splitter isini gorur.
www.medieval.it

  • cyberpunk  (02.02.11 07:30:11) 
ape split cue split diye arat, hemen cıkıyor ilacı. cue yı sılme ama, cue dosyası kaynak, sarkı uzunlukları bitrate fln gibi bilgileri tasıyor.


  • bryan fury  (02.02.11 08:44:27 ~ 08:44:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.