[]

Dvi Hdmi Analog

Full HD monitör almayı düşünüyorum ama bütün bulduğum ucuz monitörler analog bağlantılı deli etti beni. Monitörü analog bağlantı ile bilgisayara bağlasam görüntü kalitem full hd olur mu yine yoksa tırt mı olur?

Edit: Arkadaş yeni aldı monitörü benim baktığım yeni lcd monitörlerin çoğu Analog hatta Led analog bile var saçma bir şekilde.


 
tırt olur. en azından dvi girişli olsa yeter. illa hdmi diye arama, analog+dvi girişli modeller ucuz oluyor.


  • darkredanger  (31.01.11 16:46:06) 
Bir arkadaş almış analog full hd bana diyor ben full hd izliyorum ona bu aptallığını nasıl anlatabilirim peki ?


  • osurmaya mi geldik  (31.01.11 16:47:37) 
lcd lerde zaten dvi girişi oluyor illa ki 10 yıl once falan alınmadıysa. dvi da zaten dijital bir arabirim o yüzden sorunsuz fullhd goruntu alınır ama hdmi daha yeni arayüz ve aynı anda seste taşıyabiliyo monitörde ses aktarımıda yapmıycaksanız hdmi cokta önemli değil.


  • rurouni  (31.01.11 17:09:46) 
ikisi de çözünürlük olarak full hd (1920x1080), ama analog bağlantıda hdmi'a göre renkler biraz soluk oluyor. bir de analog ilk açıldığında çok hafif bulanık oluyor, 5-10 dakika içinde netleşiyor. (bendeki lg'de böyleydi)

not : analog derken rgb'yi kastediyorum, dvi, hdmi gibi dijital tabi ki.
  • weeping guitar  (31.01.11 17:56:16 ~ 18:10:41) 
eğer bağlantını hdmi ya da dvi ile yaparsan, veriyi dijital iletmiş olursun. bunu yaptığında taşıdığın veri, manyetik alanlardan etkilenmeyeceği için çok daha performanslı olur.

dvi ve hdmi arasındaki fark ise şudur:

dvi - sadece dijital görüntü taşır
hdmi - dijital görüntü ve ses taşır

monitorden ses almak zorunda değilsen dvi yeterli.
  • sadasti  (01.02.11 08:25:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.