karne heyecanı

odtü'de 1.sınıfım. hocalar takmış bana hepsi n/a geldi. 2.dönem nolacak şimdi? kaldığım dersleri mi alıyorum tekrardan? bir de 2 dönem üst üste ortalama 0 gelirse atılma gibi bi durum olur mu? yine devamsız olacam da. olmuyo rahat ol dedilerdi ama bir korku kapladı içimi.

atılmazsın rahat ol.

2. dönem,birinci dönemde kaldığın dersleri alamıyorsun,onlar için yaz okulunu ya da önümüzdeki senenin güz dönemini beklemen gerekecek.
  • p a t r i o t  (31.01.11 16:27:13 ~ 16:27:28)
soruna ortak olabilir miyim?

oluyorum..

ikinci dönem eng1o1 açılıyor mu tekrardan?
  • şaman  (31.01.11 16:37:45)
ilk dönemin güzelliği repeat olmak diye birşey yok. ikinci dönem çok çalışıp ortalamanı 3.5 civarı getirmezsen repeat oldun. üstten ders alamayacaksın. 3.5 dedim çünkü aldığın derslerin birinci dönemden olmayacak. eğer bölümün birinci dönem derslerini 2. dönemde de açıyorsa 1.8 yetecek sana. 3 sene birinci sınıfı geçemezsen atıyorlar. harcını yatırıp kaydını yaptırdıktan sonra kimse atamaz. o 3 sene olayı da kalkacak yakında yani sonsuza kadar okuyabileceksin :D

  • ayiadam  (31.01.11 17:00:16)
dondursan daha huzurlu olursun

  • coquette  (31.01.11 17:48:31)
eski sistemde bu hızla gitsen ikinci senenin sonunda atılırdın. o şekilde atılma kaldırıldı 6-7 yıl önce.

ikinci dönem kaldığın derslerden hangileri açılıyorsa onları alıp geçmeye bak. ders sayısını abartma, sanırım senin durumunda en fazla 6 derse kayıt yapabilirsin (ders yükü bölümden bölüme değişiyor), kendini 6 ders almak zorunda hissetme. "devamsız olacam" demişsin; stratejik davran. suspension / suspension warning döngüsüne girince o şemsiye biraz zor kapanıyor. iki ders verebileceksen iki ders ver. ikinci dönemi az hasarla atlatıp yaz okulunda da iki ders verdin mi işler rayına girer. en baştan bu kadar salma...
  • matthias coltrain  (31.01.11 21:29:39)