Ryanair'ın fiyat artış periyodu

Merhaba,
Ryanair'in fiyat artış periyodu neye göre belirleniyor, talebe göre mi? Mesela Madrid-Fez rotasında 10 Nisan için bugün 43 Euro olan bileti, 15 şubat'ta yine bu fiyattan alabilir miyim? Ya da talep dolarsa o fiyat için, bu fiyattan hangi fiyata çıkar, 50 euro mu örneğin, bu konuda sabit bir periyodu var mı? Teşekkür ederim.

Havayolu şirketleri genellikle talebe göre belirler, 1 saat içinde bile değişir fiyat hatta ayrı ayrı alacaksan 2 kişi 40 tan alır 3. kişi 42 den.

  • mikelarteta  (27.01.11 14:44:28)
ryanair'de fiyat segmenti artmadan önce "last x tickets for this price" diye bir yazı çıkıyordu sanki? fiyatlar bölüm bölüm artıyor benim bildiğim kadarıyla, ilk 5 bilet (misal) 10 euro, sonraki 10 bilet 20 euro filan diye gidiyor. dolayısıyla hemen alın.

gerçi arkadaşlarla aynı uçağa 1 ay geç bilet alıp da daha ucuza uçmuşluğum var :) ama o zaman volkan falan patlamıştı izlanda'da, o yüzden siz yine sağlamcı davranın, en yakın zamanda alın bence.
  • dekila olmeka  (27.01.11 15:15:24)
genelde vakit yaklaştıkça fiyat da artıyor. fakat arada iniş çıkışlar olabilir.

  • 386 dx  (27.01.11 15:22:17)
last x tickets yazısını ryanair'da görmedim, çıkıyor olabilir evet, vueling'te görmüştüm onu. Toplamda kaç bilet satıyorlar bu fiyattan onu bilebilsek ve cidden kaç bilet kaldığını anlayabilsek iyi olacaktı. teşekkürler cevaplarınız için.

  • bi mekan  (27.01.11 20:48:58)