üniversite kayıt yenileme

herkese merhaba
1-ben sakarya ünversitesinde okuyorum.kayıt yenileme diye bir olay varmş ama ilk senem olduğu için bilgi sahibi değilim.bunu nasıl yapıcam?ayrıca katkı payı kredisi almaya hak kazanmıştım.bunun bir faydası var mı?
2-erasmus projesine dahil olup biyerlere gidebilmek için tam olarak ne gerekiyor?iyi ingilizce mi yüksek not ortalaması mı yoksa başka birşey mi?

hazır yeni bir öğrencisiniz, bence ilk önce okulunuzun web sitesini etkili bir şekilde kullanmayı öğrenin.

1- www.sakarya.edu.tr
2- www.erasmus.sakarya.edu.tr (erasmus programı için okulunuzu web sitesi)
www.erasmus.sakarya.edu.tr (bu dönem başvuru yapacaklarda aranacak koşullar)
  • demcan  (25.01.11 16:46:45)
valla saolasın.siteye ben de baktım ama bunları bulamadım dediğin gibi etkili şekilde kullanmak önemli.yalnız şu cümleyi tam olarak anlayamadım.belgede şu yazıyor:

Birinci sınıf öğrencilerinin Bahar yarıyılı derse yazılmaları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca otomatik olarak yapılacaktır.
Ancak seçmeli derslerini Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna müracaat ederek seçeceklerdir.

seçmeli dersim yok diye biliyorum. yani türk dili ile inkılapı devlet bize kendi seçiyor diye biliyrum.yani ben sadece parayı mı yatıracam?
  • Monat  (25.01.11 17:04:32)
1)kayıt zamanı garantiden paranı yatırıyorsun(katkı payı alıyorsan daha az ödüyorsun tabi). internetten girip dersleri seçiyorsun. bı kadar.

2)erasmus için gerekli olanlar not çok önemli yüksek tutmaya bak. ing sınavından da iyi bir puan aldınmı kesin gidersin. arıntılı bilgi için bölümünün erasmus koordinatörüne danışabilirsin.

edit: kayıt için birşey yapmana gerek yok. okul yapıyormus ilk sene. sadece paranı yatır.
  • quadropol  (25.01.11 17:06:00 ~ 17:06:55)
garanti bankasına para yatırıyorsun, 24 ocak - 4 şubat arası, yatırırken öğrenci numaranı söylüyorsun sistemde çıkıyor

okulun sitesinde hangi fakültedeysen ne kadar yatırman gerektiği tablosu var, ilk senen olduğu için ders seçmene gerek yok, sana otomatik olarak veriliyor

kredi hakkında bi bilgim yok, erasmus için ingilizce sınavına giriyorsun, martta olması lazım.
  • freebird5406  (25.01.11 17:44:43 ~ 17:50:27)