odtü mezunu olup işsiz olmak

hacılar olay şu, odtü'de okuyan bir kız var hayran olduğum. kendisine açılmak yada açılmamak kararsızlığındayım. kararsızlığım şu nedenden. ben açıköğretim işletme mezunuyum, 6 ay işsiz kaldıktan sonra asgari ücretle bi iş buldum, çalışıorum. ama o ilerde odtü mezunu olacak. bu işe mişe girdiiğinde çok paralar alırmı? gömlek farkı olurmu aramızda diye de düşünmekteyim. yoksa bunlarda bizim gibi aylarca, belkide yıllardca işsiz mi geziyorlar. iş buldukarında da fiyatlar noluyor?

mühendislikteyse minimum 2.500'ü var başlarken, çılgın atanlar istisna tabi. yok benim gibi kamu'da falansa 1.700'le falan başlar sonrası da coşup hazineye falan girmezse çok yükselmez üst limiti var yani.

  • kamilinsan  (24.01.11 04:43:59)
hocu bölümü bilmiorum ya. bu arada 1000 tl üstü alırmı almaz mı onu söleyin. alıosa zaten ben hiç uğraşmiim buna yaklaşmaya.

  • daglien  (24.01.11 04:49:15)
arkadaş bu maaşları kim alıyor çok merak ediyorum. hep arkadaşlarınızın arkadaşları.
(bkz: bir arkadaş)

kardeş ben sana söyleyeyim kız büyük ihtimal 1500 lira civarına zar zor iş bulur mezun olduğunda. sonra zamanla artar (yıllık tüfe oranı kadar). ilk işinde 1 sene piştikten sonra muhtemelen 1500 lira az gelmeye başlar başka bir işe geçer 2000 lira maaşla, ondan sonra nerede başlarsa başlasın 2000-2500 lira civarına başlar sonra tüfe oranına göre her yıl zam alır. bu hesapla 5-6 yıl sonra 4000 lira civarında maaş almaya başlar ama kurumsal bir şirket değilse o kadar maaş vermek yerine işten çıkarmayı tercih eder. sonra sıfırdan başlar tekrardan 2500 lira maaşla. bu böyle ömür boyu devam eder. ya da kurumsal bir firmaya girer zamanla yönetici olur falan.
yukarıdaki arkadaşların yazdığı gibi öyle yüksek meblağlar alan yok; eğer ticarete atılırsan büyük ihtimalle kızdan daha çok kazanırsın. kendini "kurumsal satış" konusunda geliştirmeye bak, kız odtü mezunu biri olarak mühendislik yaparken sen müdürü bile olabilirsin.
  • exordinary  (24.01.11 04:59:53)
exordinary ++1

odtü mezunu, sütçü imam mezunu farketmez. adamlar sizin kendinizi ne kadar geliştirdiğinize bakar. 1000 lira üstü tabi ki alır.
  • winston insani  (24.01.11 07:55:58)
sabah sabah çok güldüm lan

daha kızı tanımıyosun ilerde senden çok para alcak mı onun hesabını yapıyosun
  • cnonefb  (24.01.11 07:57:16)
bu 2500+ diye sallayanlar nerelerinden sallıyorlar bir söylesinler.
bölümden bölüme değişir. 4000le de başlayabilir, 1200e de başlayabilir.
asistan falan bile olsa 1600+ alacak öyle düşün.
  • manfool  (24.01.11 08:31:36)
Bence olmaz o iş, boşver sen... Yürümez kesinlikle...

  • marcelle  (24.01.11 10:18:22)
işini bırak, bu kızla evlen,kendine gaffur pijaması al,göbek yap kızın parasını afiyetle ye.
olmaz davul bile dengi dengine diyorsan;
odtü mezunu > aöf
aöf > açık lise
aöf = aöf
boğaziçi,bilkent≤odtü
ilkokul terk = tanımsız
lise terk (o kunuya hiç girmiyorum pampa)
yukardan kendine uygun kız seçebilin
  • han20  (24.01.11 16:00:43)
@han20
devam edelim öyleyse...

odtü<başkent,yeditepe,osmangazi,ankara,istanbul,marmara

("boğaziçi,bilkent≤odtü" kısmın götünden sallamışsın kardeşim)
  • duygusal pehlivan  (24.01.11 19:24:10)
@duygusal pehlivan
aynen öyle hatta kaynak göstereyim sana: kıçım :)

  • han20  (25.01.11 00:13:38)